Ana Sayfa / Kadınca / Fadik Sevin Atasoy aslen nereli, neci ve kimin kızı
FADİK SEVİN ATASOY

Fadik Sevin Atasoy aslen nereli, neci ve kimin kızı

ABD’de Irkçı tacize maruz kalan ünlü oyuncu Fadik Sevin Atasoy, artık Amerika’da yaşamanın zor olduğunu söyledi. Trump sonrası ABD’de yaşan Türklerin can ve mal güvenliği kalmadı tacizler arttı. Los Angeles’ta yaşayan oyuncu Fadik Sevin Atasoy yaşlı bir kadının ırkçı sözlerle kendisini taciz ettiğini açıkladı.

Oyuncu Fadik Sevin Atasoy yaşamını Amerika’Da sürdüren Türk ünlülerden. Uzun süredir Los Angeles’ta yaşayan oyuncu Fadik Sevin Atasoy, önceki gün gittiği kitapçıda ırkçı bir saldırıya maruz kaldı. Atasoy, olayı Instagram hesabından yaptığı paylaşımda şöyle anlattı: “Kadın yanıma yaklaşıp benim gibi aptal insanların ülkelerine zarar verdiğini belirtip sınır dışı edilmem gerektiğini söyledi. Geleceğimiz için korkuyorum.”
FADİK SEVİN ATASOY NERELİ KİM
Fadik Sevin Atasoy kimin kızı va yaşamını sizler için derledik. Fadik Sevin Atasoy 1 ekim 1975 Ankara doğumlu.
Adını babası Sönmez Atasoy’un yazdığı Fadik Kız adlı oyundan alan sanatçı, henüz dört yaşındayken Selçuk Tiyatro Festivali’nde “Teneke” adlı oyunda rol aldı. TRT’de çocuk programlarında sunuculuk yaptı. İlköğrenime başlayana kadar, ailesiyle birlikte turnelerde ve sahne arkasında yetişti. Önce İtalyan Dili ve Edebiyatı bölümünde eğitim almaya başladıysa da, daha sonra Bilkent Üniversitesi Tiyatro bölümü sınavlarında birinci olarak burs kazanıp, bu okuldan mezun oldu. Babası gibi annesi Emel Göksu da sanatçı olan Atasoy, Devlet Tiyatroları’na girdi. İngiltere, Fransa, Rusya ve Bulgaristan’da tiyatro üzerine eğitim aldı ve araştırmalar yaptı. Bulgaristan Devlet Tiyatrosu’;;nda Carmen’;;i oynadı ve yine orada Kıracali Türk Tiyatrosu’;;nu kurdu ve tiyatro yönetmenliği yaptı.

Oyun Atölyesi’nde Haluk Bilginer’le birlikte Moliere’in “Cimri” adlı oyununda da rol alan sanatçı, kamera karşısına da geçerek, sinema ve dizi filmlerde de oynadı. 2008 yılında, Sönmez Atasoy yönetiminde, ABD’de yaşayan bir grup Türk sanatçı ile New York Şehri Türk Amerikan Sanat Topluluğu’nu kurdular. ABD’deki Türkler’e çağdaş Türk Tiyatrosu’nu sevdirmek ve yetenekli gençleri eğiterek tiyatro dünyasına kazandırmak için ilk oyunları ‘Kanlı Nigar’ı Broadway Town Hall Tiyatrosu oynadılar. Dört yabancı dil biliyor.
Ödülleri

42. Antalya Film Şenliği – 2005, En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu, O Şimdi Mahkum
19. Ankara Uluslararası Film Festivali-2008 En iyi Kadın oyuncu- Zeyneb’in sekiz günü

Filmografisi

Son Bahar -Dizi- 2008
Geçerken Uğradım – 2007
Ayrılık -Dizi- 2007
Beyaz Melek – 2007
Dudaktan Kalbe -Dizi – 2007
Zeynep’in Sekiz Günü – 2007
Sev Kardeşim – Dizi – 2006
Döngel Karhanesi – 2005
O Şimdi Mahkum – 2005
Kısmet – 2004
Ah Be İstanbul -Dizi- 2004
Serseri Aşıklar – Dizi- 2003
Bizim Evin Halleri- Dizi – 2000

İlginizi Çekebilir

Kuaför ve berberler pazarları kapalı

Kuaför ve berberler pazar günleri kapalı olacak. Gelin ve damatlara şok, pazar günleri güzellik salonları, …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sınırsız Hosting