Ana Sayfa / Kime Ait / FED 2018 Haziran faiz yükseltmesi

FED 2018 Haziran faiz yükseltmesi

FED son kararı ve haziran faiz yükseltme beklentisi. FED Mayıs 2018 toplantısı ve kararları. Federal Açık Piyasa Komitesi’nin toplantı tutanakları, kısa vadeli gösterge faizini Haziran toplantısında yükseltilmesinin muhtemel olduğuna işaret etti.

Son dakika FED kararları ve FED Haziran 2018 faiz artışı beklentisi ve bunun dolara yansıması Türk ekonomisi üzerindeki baskısı. FOMC’nin 1-2 Mayıs tarihlerinde gerçekleştirdiği toplantının bugün yayınlanan tutanaklarında, “Eğer ekonomi beklendiği gibi performans gösterir ise, Komite faiz oranlarını artırma yönünde bir adım daha
atmanın muhtemelen uygnu olacağı yargısına vardı” ifadelerine yer verildi.

Mayıs toplantısında, yetkililer faiz artırımlarına devam etmenin gösterge faiz oranını çok geç olmayan bir zamanda uzun vadeli normal seviyeye ilişkin tahminlerine veya üzerine taşıyabileceğine işaret
ettiler.

Tutanaklarda ayrıca, bazı katılımcıların toplantı sonrasında yapılan açıklamada ileri dönük yönlendirmenin revize edilmesinin uygun olabileceğini not ettikleri de belirtildi. Yetkililer, toplantı sonrası yapılan açıklamadan, federal fon faizlerinin bir süre için, uzun vadede baskın olması beklenen seviyelerin altında kalabileceği yönündeki ifadenin çıkarılmasını önerdiler.

Tutanaklar, politika yapıcıların enflasyon patikasını da tartıştıklarını ortaya koydu. Birçok katılımcı, son ücret verisinin istihdam piyasasında aşırı ısınmadı küçük bir kanıtı oldfuğunu savunurken, bazı başka katılımcılarda “arz kısıntıları yukarı yönlü ücret ve fiyat baskıların yoğunlaştırabilir veya finansal dengesizlikler gelişebilir” uyarısında bulundular.

İlginizi Çekebilir

Ali Çelik neci, nereli ve kim (Hakkari Valisi)

Hakkari Valisi Ali Çelik aslen nereli, yaşı, eğitimi ve kimdir bilgileri. Hakkari Kayyım Belediye Başkanı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sınırsız Hosting