Ana Sayfa / Kime Ait / Fehriye Erdal kaç yaşında, hangi örgüt üyesi

Fehriye Erdal kaç yaşında, hangi örgüt üyesi

Fehriye Erdal, şimdi nerede yaşıyor saklanıyor ve kimdi sorusu. Belçika yargısı Fehriye Erdal’a 30 yıl hapis cezası verince kimdi bu kadın diye yeniden aranmaya başladı. Biz de Fehriye Erdal, şimdi nerede,. aslen nereli hangi örgüt üyesi gibi onlarca sornun cevabını içinde barındıran bu makalemizi hazırladık. 

Terörist Fehriye Erdal asıl memleketi. örgütü ve kimdir sorusu yeniden gündemde. 5 Aralık günü Belçika yargısı Fehriye Erdal’ı 30 yıl hapis cezasına çaptırdı. Anca Fehriye Erdal nerede kimse bilmiyor saklanıyor. Sabancı suikastı ve Fehriye Erdal gerçekleri.

FEHRİYE ERDAL DHKP-C ÜYESİ

25 Şubat 1977 senesinde dünyaya gelen Fehriye Erdal , Devrimci Halk Kurtuluş Partisi-Cephesi üyesi. 5 aydır temizlik işçisi olarak çalışmakta olduğu Sabancı Holding’in yönetim binası İstanbul Sabancı Center’a, 1996 yılının Ocak ayında Özdemir Sabancı’nın öldürülmesi eyleminden yargılanan kişidir.

3 Kasım 1996’da Susurluk Kazasında ölen polis müdürü Hüseyin Kocadağ’ın aracılığıyla Sabancı Center’da işe alınmıştı. Sakıp Sabancı’yı öldürmek için binaya girmiş olan İsmail Akkol ve Mustafa Duyar önce Özdemir Sabancı’yı ve beraber toplantı yapmakta olduğu Sabancı Holding’e bağlı bir şirket olan Toyotasa’nın genel müdürü Haluk Görgün ile sekreter Nilgün Hasefe’ yi öldürmüştür.

İddialara göre cinayet sonrasında bir tırın kasasında Türkiye’yi terk eden Fehriye Erdal önce Yunanistan daha sonrada Belçika’ya kaçmıştır. Burada Knokke kentinde kaldığı apartmanda 1999 senesinde yangın çıkması sonucunda sahte pasaportla yakalanmış yargılanmasının sonunda 1 yıla yakın cezaevinde kaldıktan sonra serbest bırakılmıştır.

2000 yazında hapishaneden çıkıp ev hapsinde tutulmuş, ancak Mart 2006 itibarıyla tekrar kayıplara karışmıştır. Eylül 2007’de Belçika’da sonuçlanan mahkeme kararı ile Türkiye’de işlediği suçlardan dolayı yargılanması kararı verildi. Ancak tutuklu kaldığı evden kaçmayı başarmış ve bir sonraki mahkemede beraatine karar verilmiş ve cezası €1250 ağır para cezasına çarptırılmıştır.

İlginizi Çekebilir

Gençlerin seçimi İmamoğlu

Türkiye’de gençlerin en sevdiği lider Ekrem İmamoğlu oldu. İşte Türkiye’deki en popüler 10 siyasetçi. ORC …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sınırsız Hosting