Ana Sayfa / Kime Ait / Generali sigorta hangi ülkenin kime ait

Generali sigorta hangi ülkenin kime ait

Arabanız varsa mutlaka bir sigorta şirketi ile çalışmak zorundasınız. kasko, araç sigortası , trafik sigortası gibi bir sürü harcama için mutlaka bir sigorta şirketine para ödersiniz. son dönümde Generali Sigorta da çok sık reklam filmleriyle kamuoyunun dikkatini çekmeye başladı. Biz de sizler için Generali sigorta’nın ülkesini, kurulduğu ülkeyi, Türkiye’deki yapısını ve nasıl bir sigorta şirketi olduğunu araştırdık. 

Generali Sigorta kimin, hangi ülkenin ve Türkiye’deki merkezi soruları. Aracı olanlara yakından ilgilendiren sigorta şirketleri haberleri çok fazla okunan gündem maddelerinden biridir. Generali Sigorta hangi ülkede kuruldu, kaç çalışanı var ve Türkiye’de Generali şubelerini sizler için araştırdık.

GENERALİ SİGORTA KURULUŞ HİKAYESİ VE İTALYA GERÇEĞİ

19.yy
Önemli bir ticaret merkezi olan Trieste, İmparatoriçe Maria Theresa tarafından serbest liman statüsüne alındı ve Avusturya – Macaristan İmparatorluğu’nun uluslararası ticarete açılan kapısı oldu. Bu yoğun ticari hayat, bir sigorta şirketine olan ihtiyacı ortaya çıkarmıştı.
1831
Avusturyalı tüccarlar 26 Aralık 1831 yılında, ASSICURAZIONI GENERALI S.p.A. şirketini kurdular. Kuruluşundan birkaç ay sonra, Generali tüm İmparatorluğa yayıldı (Viyana, Budapeşte, Prag) ve hemen ardından başlıca Avrupa ülkeleri ile Balkanlar ve Doğu Avrupa’da söz sahibi olmaya başladı. Bu sınır tanımayan yapılanma Afrika, Asya, Kuzey ve Güney Amerika’ya kadar uzandı.
1863
ASSICURAZIONI GENERALI S.p.A. İstanbul’da acentelik açarak sigortacılık faaliyetlerine başladı ve tali acenteler aracılığıyla çalışmasının sınırlarını İzmir, Mersin, Selanik, Trablus, İskenderiye gibi önemli İmparatorluk şehirlerine de yaydı.
1908-1914
Osmanlı İmparatorluğu, Osmanlı Umum Sigorta Şirketi’nde İngiliz ve Fransızlara ait olan hisselerin, Müttefiki olan Avusturya Macaristan İmparatorluğunun sigorta şirketi olan ASSICURAZIONI GENERALI S.p.A.’ye devrini sağladı. İstanbul Umum Sigorta olarak değişen adı ile sigortacılık faaliyetlerini sürdürdü.
Birinci Dünya Savaşı Sonrası
Avusturya Macaristan İmparatorluğunun çöküşü ile birlikte, Trieste, İtalya’nın bir parçası oldu ve ticari işlevlerini önemli ölçüde kaybetti. Generali, sağlam bir program ile tüm organizasyonlarını ve grup yapısını kuvvetlendirdi ve İtalya’da faaliyet gösteren tüm sigorta şirketlerinin önüne geçti. Uzman şirketleri satın alarak, Hayat ve Hayat dışı sigortacılık portföyünü büyüttü.
İkinci Dünya Savaşı Yılları
Savaşa kadar 40 ülkede faaliyet gösteren Generali, 14 sigorta şirketi ile Doğu Bloğu ülkelerinde sürdürdüğü sigortacılık faaliyetlerini durdurdu.
İkinci Dünya Savaşı Sonrası
Şirket, savaştan önce faaliyet gösterdiği bütün batı ülkelerinde çalışmalarını genişletmeye başladı. Güney ve Latin Amerika, Afrika, Asya’da yapılanmaya hız kazandırdı ve dikkatini yeni önemli pazarlara çevirdi.
1956
125. yılını kutladığı bu yılda Avustralya Yeni Zelanda, Tahiti’ye kadar genişledi.
1979
İstanbul Umum Sigorta Şirketi satıldı ve Sigortacılık faaliyetleri yine Acente kanalıyla devam etti.
1984
İstanbul’da bulunan Acentelik şubeye dönüştü.
1989
6 Şubat 1989 tarihinde GENERALİ SİGORTA ANONİM ŞİRKETİ kuruldu.
Günümüzde
ASSICURAZIONI GENERALI S.p.A. İtalya’nın en büyük, Avrupa’nın üçüncü en büyük sigorta şirketi oldu. GENERALİ SİGORTA A.Ş. özellikle uzmanlık isteyen branşlarda en yüksek prim üreten sigorta şirketi oldu.
Generali Grubu, 2015 yılında74 milyar Euro toplam prim geliriyle dünyanın önde
gelen sigorta şirketidir. Dünya çapında 76 bin çalışanıyla, 60’dan fazla ülkede 72
milyon müşteriye hizmet vermektedir. Grup, Batı Avrupa pazarında lider
pozisyonunu korurken Orta ve Doğu Avrupa ile Asya’da değerini gün geçtikçe
yükseltmektedir. Grup, MIT’nin (Massachusetts Teknoloji Enstitüsü) dünyanın en
akıllı 50 şirketi araştırmasında, müşterilerine sunduğu veri analitiğine dayanan
yenilikçi sigorta çözümleri ile sigortacılık sektöründen listeye giren tek şirkettir.
Generali Sigorta A.Ş. ise 150 yılı aşkın süredir Türkiye’de faaliyet göstermektedir.

İlginizi Çekebilir

Gençlerin seçimi İmamoğlu

Türkiye’de gençlerin en sevdiği lider Ekrem İmamoğlu oldu. İşte Türkiye’deki en popüler 10 siyasetçi. ORC …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sınırsız Hosting