Ana Sayfa / İlginç / Google da hacklendi Pakistan’da

Google da hacklendi Pakistan’da

Bilgisayar korsanları dünyanın en büyük arama motoru Google’ı da hackledi Pakistan’da. Hacker’lar Google’nın peşinde ve zaman zaman bunu da başarıyorlar. Google güvenlik açıklarıyla bilgisayar korsanlarının iştahını kabartıyor. Google’da hackerları işe alıyor açıklarını bulanları. 

Bangladeş Google hacklendi. Bilgisayar korsanlarının ele geçirmekte zorlandığı en büyük site kuşkusuz Google. bünyesinde binlerce mühendis çalıştıran google buna rağmen zaman zaman yeril sitelerinde güvenlik açığı veriyor.  İnternet sitelerinde açıkları blmak da siber bilgisayar korsanları için çocuk oyuncağı gibi. 19 Aralık tarihinde ses getiren bir siber saldırı olayı gerçekleşti. Bir grup Pakistanlı hacker, Google’ı hacklemeyi başardı.

GOOGLE NASIL HACKLENDİ PAKİSTAN’DA

Siteleri DNS yönlendirme yoluyla hackleme yolu Google’nin başını ağrıttı. 19 Aralık tarihinde, bir grup Pakistanlı hacker Google’ın Bangladeş’te hizmet ettiği “google.com.bd” adresini hackledi ve alan adını ele geçirdikten sonra Google’ın güvenlik sistemleriyle dalga geçerek sitede birtakım mesajlar yayınladılar.

GOOGLE GÜVENLİK DUVARI AÇIKLARI

Hackerlar nasıl çalışır ve nasıl siber saldırı yapar sorusu yanıtı buldu. DNS yönlendirme yöntemiyle yapılan işlemler sonucunda google.com.bd alan adını ele geçiren hackerlar, oldukça ses getirdi. Daha öncesinde DNS yönlendirme yöntemiyle Google Vietnam hacklenmiş, Google’a bağlanmayı isteyen kullanıcılar farklı internet sitelerine yönlendirilmişti.

Google Bangladeş’i ele geçiren hackerlar, sitede “Google Bangladeş Team Pak Cyber Attackers tarafından hacklendi. Çok Yaşa Pakistan!” cümlelerini herkese açık olarak yayınladı.

Güvenlik zafiyetini kısa sürede fark eden Google yetkilileri, hızlıca bir müdahale ile herşeyi eski haline geri getirdi ve gerekli güvenlik önlemlerini alarak tekrar böyle bir olayın yaşanmaması için tedbiri arttırdı.

İlginizi Çekebilir

Saldırgan köpekler uyutulacak

Sokaklardaki başıboş saldırgan köpekler uyutulacak. Çocuklara saldıran, sokak köpekleri artık itlaf edilecek. Sahipsiz hayvanlara yönelik …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sınırsız Hosting