Ana Sayfa / Kadınca / Güler Sabancı 58. sırada
GÜLER SABANCI DÜNYANIN EN GÜÇLÜ KADINLAR LİSTESİNDE

Güler Sabancı 58. sırada

Güler Sabancı Forbes’e göre dünyanın en güçlü kadın sıralamasında 58. sırada bulunuyor. Dünyanın 100 en güçlü kadın sıralamasına bu yıl sadece Güler Sabancı girebildi Türkiye’den. Forbes Dergisi tarafından yayımlanan ‘Dünyanın En Güçlü 100 Kadını Listesi’nde Güler Sabancı 58. sıraya yükseldi. Listede Türkiye’den başka isim yer almadı.

Dünyanın en güçlü kadınlar sıralaması belli oldu Forbes dergisince. Güler Sabancı 58. sıraya yükseldi en güçlü 100 kadın sıralamasında. Forbes Dergisi ‘Dünyanın En Güçlü 100 Kadını Listesi’ni açıkladı. Türkiye’den listeye giren tek isim Sabancı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Güler Sabancı oldu. Sabancı, listede 12 sıra yükselerek 58. sırada yer aldı.

GÜLER SABANCI DÜNYANIN EN GÜÇLÜ KADINLAR LİSTESİNDE

Dergi, Güler Sabancı’yı tanıttığı yazısında Topluluğu yöneten ilk kadın olduğunu belirterek, aynı zamanda Sabancı Üniversitesi’nin Kurucu Mütevelli Başkanı ve Türkiye’nin en büyük özel vakfının başkanı olduğunu vurguladı.

Forbes tarafından 14. kez açıklanan listedeki sıralama; finansal güç (şirket değeri, kârlılık), medya görünürlüğü, iş hayatından sivil topluma, politikadan teknolojiye her alanda yaratılan etkiye göre yapılıyor. İlk sırasında Almanya Başbakanı Angela Merkel’in olduğu listede, İngiltere Başbakanı Theresa May ikinci, IMF Başkanı Christine Lagarde sekizinci, Şili Devlet Başkanı Michelle Bachelet 16., Hillary Clinton ise 65. sırada yer aldı.

İlginizi Çekebilir

Bahar Candan ölmek istedi

Silivri Cezaevi intihar girişimi ile sarsıldı Bahar candan canını kıymak istedi. Bahar Candan’ın bileklerini keserek …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sınırsız Hosting