Ana Sayfa / Yaşam / Hollanda’nın Türkiye’deki malları ve ürünleri
HOLLANDA ÜRÜNLERİ VE MALLARI

Hollanda’nın Türkiye’deki malları ve ürünleri

Türkiye’deki Hollanda gıda ürünleri ve malları, firmaları, Hollanda’nın Türkiye’ye sattığı ürünler ve mallar. Hollanda’da yaşayan Türk sayısı, Hollanda’daki önemli Türk işadamları ve yatırımları bilgisi. Türkiye’deki Hollanda firmaları, markaları ve satılan ürünlerine yönelik boykot başladı. Marketlerde satılan Hollanda gıda markaları. hangi ürünler Hollanda malı bilgileri.

Hangi ürünler Hollanda Malı listesi ve firmaları

Hollanda’nın nüfusu kaç ve bu ülkede kaç Türk yaşıyor. Hollanda’nın Türkiye’ye sattığı ürünler., mallar ve aletler artık alınmayacak gibi. Irkçı ve faşist Batı’nın Haçlı piyonu olma yolunda ilerleyen Hollanda, azgınlıkta ve düşmanlıkta öne çıktı. Türkiye’de çok sayıda Hollanda ürünü, gıda ürünü satılıyor. Eğer bu ürünler kullanılmazsa Hollanda ekonomisi bundan etkilenecektir. Avrupa’da yaşayan Türkler de artık yatırımlarını bu Haçlı ülkelerden çekmeli ve öz vatanlarına yapmalılar. Bizler de Hollanda ürünlerini alırken bir kez daha düşünelim, Türk vatandaşlarına köpekleri ile saldıran Hollanda’lıların ürünlerinden uzak duralım. Hollanda’nın getirdiği yasakların ve engellemelerin ardından Hollanda ile ilgili birçok soru gündeme geldi. Hollanda’nın nüfusu ne kadar? Hollanda ürünleri nelerdir? Hollanda’da ne kadar Türk var? Hollanda nerede? gibi soruların yanıtları vatandaşlar tarafından merak ediliyor. Hollanda, kuzey ve batıda Kuzey Denizi, güneyde Belçika, doğuda ise Almanya ile komşudur. Hollanda’nın Rotterdam kenti, Avrupa’nın en büyük limanlarından biridir. Hollanda’nın askeri gücü nedir? NATO ordularından biri olan Hollanda ordusunda savunmaya ayrılan bütçe dikkat çekiyor.
 
HOLLANDA’NIN NÜFUSU NE KADAR?
Hollanda’nın 2015 yılı tahmini nüfusu Vikipedi bilgilerine göre 17 milyon 59 bin oldu.

HOLLANDA ÜRÜNLERİ NELERDİR?
Hollanda’nın en çok bilinen iki tane firması vardır. Bunlar Philips ve Shell’dir. Philips beyaz eşya, televizyon vb. ürünler üretmekte olan bir firmadır.

Bir diğer marka ise Shell’dir. Akaryakıt istasyonları ile Türkiye’nin dört bir yanında bulunan Shell markası birçok kişiye hizmet veriyor.

HOLLANDA’DA NE KADAR TÜRK VAR?

Hollanda Merkezi istatistik Bürosunca yayınlanan son verilere göre 2015 yılında 395 bin olan Türk nüfusu 23 bin kişi artarak 397 bin 600’e ulaştı. 205 bini erkek ve 192 binide kadın olmak üzere toplam 397 bin 600 Türk yaşamakta.
Ülkede yaşayan en büyük yabancı topluluklar:
Türkler 397600
Faslılar 386100
Surinamlılar 349200
Hollanda Antilleri 151 000
Almanlar 360 000
Polonyalılar    153000
Belçikalılar 116900
İngilizler 85000
Toplam Yabancı sayısı: 3 752291
HOLLANDA’NIN ASKERİ GÜCÜ NEDİR?
Anadolu Ajansı’nın 2012 yılındaki haberine göre; Hollanda’nın 48 bin askeri bulunuyor. NATO üyesi olan Hollanda, 11,3 milyar dolar askeri harcamayla, NATO üyesi ülkeler arasında askeri harcamaya ayrılan para konusunda ilk 10’a giriyor. Hollanda askeri harcamalara yüzde 1,3 pay ayırıyor. NATO üyesi ülkeler arasında, savunma harcamalarında silah ve teçhizat alımına ayrılan payda Türkiye yüzde 28,6’yla başı çekerken Hollanda’da bu oran yüzde 13,6.

 

İlginizi Çekebilir

Celal Gülbahar neci, nereli ve kim?

Gülbaharlar çetesi kimlerden oluşuyor, elebaşısı kim ve hangi illerde aktifler sorusu. Celal Gülbahar neci, nereli …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sınırsız Hosting