Ana Sayfa / Kime Ait / İbrahim Kalın yaşı, kaç nereli
İBRHİM KALIN BİLGİLERİ YAŞI

İbrahim Kalın yaşı, kaç nereli

Cumhurbaşkanlığı sözcüsü İbrahim Kalın memleketi, doğum tarihi ve asıl mesleği bilgileri. İbrahim Kalın hangi okul mezunu ve siyasi kariyeri ile akademik kariyeri bilgilerini sizler için habermuduru.com olarak derledik. İbrahim Kalın ile ilgili son olarak Melih Gökçek’in attığı bir sosyal medya mesajı büyük yankı bulmuştu. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın sözcüsü İbrahim Kalın, yetenekleri, mesleği ve müzik kimliği ile de çok sık aranan bir isim oldu son yıllarda Türkiye’de. İşte en güvenilir haber ve biyografi sitelerinden derlediğimiz İbrahim Kalın bilgileri ve haberlerini bir araya topladık. 

İBRAHİM KALIN ERZURUMLU ÜNLÜLERDEN

1971 İstanbul doğumlu olan İbrahim Kalın, köken olarak Erzurum’ludur. İstanbul Üniversitesi Tarih bölümünden 1992 yılında mezun olan Kalın, islam düşüncesi ve felsefe alanındaki yüksek lisans çalışması için Malezya’ya gitmiş ve 2 yıl sonra Türkiye’ye geri dönmüştür.

Doktora çalışmaları için tekrar harekete geçmiş ve 1996 yılında doktora çalışmalarını yapmak üzere George Washington Üniversitesine gitmiştir. Eğitiminin ardından birçok ülkeye seyehat etmiş ve uluslararası konferanslarda tebliğler sunmuştur. Doktora alanı olan islam felsefesi ile ilgili yayınlanmış birçok makalesi bulunmaktadır.

Türkçe çeviri konularında da birçok kazanımı bulunan İbrahim Kalın, Japon araştırmacı Toshihiko Izutsu’nın ‘İslamda Varlık Düşüncesi’ kitabını Türkçe’ye çevirerek katkı sağlamıştır.

BİRÇOK GÖREV VE VAKIF BAŞKANLIĞI
İbrahim Kalın, akademisyen kimliğinin yanı sıra fotoğrafçılığı da benimsemiş, bağlama ve ney’e gönül vermiştir.

Aynı zamanda 2005-2009 yılları arasında SETA Vakfı’nın kurucu başkanlığını da yapmıştır.

2007 yılında İslam ve Batı adlı kitabı yayımlanmıştır.

2009 yılında Dış Politikadan Sorumlu Başbakan Başdanışmanlığına getirildi.

2011 yılında Ahmet Yesevi Üniversitesi Mütevelli Heyet Üyeliğine atandı.

2012 yılında ise Başbakanlık Müsteşar Yardımcılığı görevini üstlendi.

İbrahim Kalın son olarak 11 Aralık 2014 tarihinde Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından Cumhurbaşkanlığı sözcüsü olarak atanmıştır.

İlginizi Çekebilir

Yiğit Akü kime ait, sahibi

Yiğit akü kime ait, sahibi, Yiğit Aküne zaman nerede kuruldu. Borsa İstanbul Yiğit Akü hisseleri …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sınırsız Hosting