Ana Sayfa / İlginç / İnsan Yapay Zeka münazarası berabere

İnsan Yapay Zeka münazarası berabere

Yapay zeka mı yoksa insan mı daha zeki ve yapay zeka insan tartışmasının kazananı. Yapay zeka ile insan münazara yaptı ve sonuç beklenmedik şekilde çıktı. ABD’li teknoloji devi IBM’in insanlarla konuşup argümanlar üretmek için tasarladığı yapay zeka tabanlı bilgisayarı Project Debater, dün San Francisco’da bir münazaraya katıldı.

Yapay zeka insan tezlerini çürüttü. ABD’de yapay zeka ile bir insanı münazara yaptırdılar ve sonuç bakın ne çıktı. İnsan mı yoksa yapay zeka mı daha akıllı sorusuna yanıt aranıyor. yapay zekada son gelişmeler ve teknoloji haberleri.

Project Debater, daha önceden hazırlık yapmadığı, son dakikada belirlenen iki konuda ‘görüşlerini açıkladı’, diğer tartışmacıları dinledi ve rakiplerinin tezlerini çürüttü.

İnternete bağlı olmadan veri tabanındaki çoğunluğu gazete yorumları ve akademik makalalelerden oluşan yüz milyonlarca dosyayı tarayan sistem, insan rakipleriyle iki tartışmaya katıldı.

BBC Türkçe’nin haberine göre tartışma konuları olarak uzay keşifleri ve teletıp projeleri belirlendi ve katılımcılara bunlara daha fazla kaynak aktarılıp aktarılmaması gerektiği soruldu.

Her katılımcıya sunuş, karşı argüman ve sonuç için üç bölüm halinde toplam 10 dakikalık süre verildi.

İsrail’in 2016 münazara şampiyonu Noa Ovadia, uzay yolculuğu yerine daha acil sorunların çözümü kaynak aktarılması gerektiğini söyledi.

IBM’in makinesi, Ovadia’ya “Parayla yapılabilecek daha önemli şeyler olduğunu söylemek kolay. Buna itirazım yok. Harcama listemizdeki tek kalemin bu olduğunu söylemiyorum. Ama söylediğin şeyin konumuzla ilgisi yok. Uzay keşiflerine kaynak aktarmak toplumun yararına olacağı için hükümet bu yönde bir politika izlemeli” dedi.

İnsan ve yapay zeka arasındaki münazaranın berabere bittiği açıklandı.

İlginizi Çekebilir

Robotun rubik küpü rekoru

Rubik Küpü en hızlı çözüm yolu artık ir robotta. Robot rubik küpünü rekor saniyede çözdü. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sınırsız Hosting