Ana Sayfa / Genel / İstinye-Çubuklu arabalı vapur saatleri
İSTİNYE ÇUBUKLU ARABALI VAPUR

İstinye-Çubuklu arabalı vapur saatleri

Çubuklu ile İstinye arasında arabalı vapur seferleri başlıyor. İstinye-Çubuklu arabalı sefer ücretleri ve saatleri 2017. İSTANBUL ARABALI VAPUR TARİFELERİ VE SEFERLERİ YERLERİ. 

Yeni İstinye Çubuklu arabalı vapur sefer saatleri ve ücreti belli oluyor. Asya-Avrupa geçişlerini 8 dakikaya indirecek İstinye-Çubuklu arabalı vapur deneme seferleri yarından itibaren başlıyor. İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Hatları A.Ş., İstanbul trafiğine önemli bir katkı sağlayacak İstinye – Çubuklu arabalı vapur hattını hizmete alıyor. Asya-Avrupa geçişlerini 8 dakikaya indirecek hattın deneme seferleri yarından itibaren başlıyor.
İlk etapta iki arabalı vapur ile hizmet verecek hatta, yılda 40 bin seferle 1 milyon 700 bin araç, 2,5 milyon yolcu taşınması hedefleniyor. Yeni hat sayesinde günde 5.000 aracın köprü trafiğinden çekilmesi planlanıyor. Bu sayede, zaman ve yakıtta önemli ölçüde tasarruf sağlanırken, karbondioksit salınımında da azalma gerçekleşecek.

VAPURLAR DALGASIZ VE YUMUŞAK YANAŞMA ÖZELLİĞİNDE TASARLANDI

Aşiyan ve Erguvan isimli arabalı vapurlar, dalgasız ve yumuşak yanaşma özelliğinde tasarlandı. Aşiyan Gemisi, 65 otomobil, 250 yaya yolcu kapasiteliyken, Erguvan Gemisi 65 otomobil, 434 yaya yolcu kapasiteli.

İlginizi Çekebilir

Yanmış tencere tava temizliği

Mutfakta yanan tencere ve tavalar nasıl temizlenmeli, yanmış tava ve tencere temizliği için gerekli malzemeler. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sınırsız Hosting