Ana Sayfa / Manşet / İTÜ’de FETÖ’den gözaltına alınan hocalar

İTÜ’de FETÖ’den gözaltına alınan hocalar

FETÖ kapsamında İTÜ’de gözaltına alınan akademisyenlerin isimleri belli oluyor. İstanbul teknik Üniversitesi’nde FETÖ operasyonu gözaltındaki hocaların isimleri. FETÖ’nün İstanbul Teknik Üniversitesi’ndeki (İTÜ) akademik yapılanmasına yönelik başlatılan soruşturmada, 37 öğretim üyesi hakkında gözaltı kararı verildi.

İTÜ’de FETÖ’den 37 öğretim görevlisine gözaltı kararı. İTÜ’de gözaltına alınan hocaların isimleri. FETÖ üniversiteler yapılanmasına da operasyon başlatıldı. Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) üniversitelerdeki yapılanmasına yönelik soruşturma bu kez İstanbul Teknik Üniversitesi’ne (İTÜ) uzandı.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosu Savcılığı’nın talimatı üzerine İTÜ’de görevli 37 akademisyen hakkında gözaltı kararı çıkarılırken, Güvenlik Şube Müdürlüğü ekipleri harekete geçti.

Şüphelilerin ev ve adreslerinde arama çalışmalarının sürdüğü öğrenilirken, şüphelilerin örgütün kriptolu haberleşme programı ByLock kullandıkları ve Bank Asya’da hesaplarının bulunduğunun tespit edildiği iddia edildi.

Soruşturma kapsamında İstanbul Üniversitesi, Marmara Üniversitesi ve Yıldız Teknik Üniversitesi’nde de FETÖ iddiasıyla çok sayıda akademisyen hakkında işlem yapılmıştı.

İlginizi Çekebilir

Başak Demirtaş İBB başkanlığına aday oluyor

Cezaevindeki Selahattin Demirtaş’ın eşi Başak Demirtaş, HEDEP’in İstanbul Belediye Başkan adayı oluyor. Ekrem İmamoğlu’nun karşısına …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sınırsız Hosting