Ana Sayfa / Kadınca / İYİ Parti başkanlık divanı üyeleri
İYİ PARTİ AKŞENER

İYİ Parti başkanlık divanı üyeleri

İYİ Parti yöneticileri belirlendi. meral Akşener’in yardımcıları ve A Takım isimleri belirlendi. İYİ Parti genel başkan yardımcıları ve başkanlık divanı üyeleri isimleri ve görevleri açıklandı. İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener partisini kurduktan sonra dün önce Anıtkabir’i ziyaret etti, ardından Hacı Bayram Veli türbesine gitti.

İYİ Parti yöneticilerinin isimleri ve görevleri belli oldu. Akşener’in A Takımı sayılan İyi Parti Başkanlık Divanı üyeleri açıklandı. Akşener’in yardımcılarının büyük çoğunluğu MHP kökenli. Akşener 60 kişilik Genel İdare Kurulu (GİK) üyeleriyle birlikte çıktığı Anıtkabir’de deftere özetle, “İyi bir Türkiye’yi gerçekleştirmek için yola çıktık. Zaman göstermektedir ki ne zaman çizdiğiniz yoldan çıkıldı ise mutlaka ülke olarak acı bedeller ödemekteyiz. Siz, bir ömrü Türk Milleti’ne adadınız ve her şeyinizi milletimize bırakarak aramızdan ayrıldınız. Sizin bu fedakarlığınızı örnek alarak çalışacağız ve başaracağız. Size söz veriyoruz. Allah bizi utandırmasın” mesajını yazdı.

İYİ PARTİ YÖNETİCİLERİ VE İSİMLERİ
Akşener Anıtkabir’in ardından Hacı Bayram Veli’nin türbesine gidip dua etti. Ziyaret sonrası gazetecilerin, “Ne dua ettiniz?” sorusuna ise Akşener, “Allah yolumuzu açık etsin, Allah, inşallah eşit rekabet şansını bizlere nasip etsin” karşılığını verdi. Akşener, partisinin logo ve ambleminin tartışılması konusunda da “İlgiye bağlıyorum. Yok farz edemiyor kimse” dedi.
İYİ Parti’nin başkanlık divanı da belirlendi. Ahmet Ersagun Yücel, Ayfer Yılmaz, Aytun Çıray, Dursun Müsavat Dervişoğlu, Durmuş Yılmaz, Hayrettin Nuhoğlu, Koray Aydın, Mustafa Erdem, Şenol Bal, Şule Ünlü Doğan, Ümit Özdağ ve Vedat Taylan Yıldız, başkanlık divanına giren isimler oldu. 12 kişilik Başkanlık Divanı’nda yedi MHP kökenli isim dikkat çekti.

VEDAT TAYLAN YILDIZ İYİ PARTİ YÖNETİMİNDE

California Newport Üniversitesi İşletme Bölümü mezunu Ahmet Ersagun Yücel; Boğaziçi Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü’nü bitirip Stanford Üniversitesi İşletme Bölümü’nde doktora yapan ve Google ana merkezinde 10 yıl reklam müdürlüğü görevini üstlenen Vedat Taylan Yıldız dikkat çeken isimler oldu.

Müsavat Dervişoğlu, Durmuş Yılmaz, Hayrettin Nuhoğlu, Koray Aydın, Mustafa Erdem, Şenol Bal ve Ümit Özdağ ise daha önce MHP’den milletvekilliği, parti, il, ülkü ocakları yöneticiliği ve MYK üyeliği gibi görev üstlenen isimler olarak başkanlık divanında yer aldı. CHP’den ayrılarak İYİ Parti’ye geçen Aytun Çıray da divanda yer alan isimlerden oldu. Avukat Şule Ünlü Doğan ise parti yönetiminin hukukçu ismi olarak başkanlık divanına girdi.
SAKA KRALİÇESİ TOMRİS HATUN

A takımında MHP ağırlığıİYİ Parti’nin “Sembolümüz Güneş” adlı tanıtım metinlerinde Akşener’in çıkış noktasının Saka Kraliçesi Tomris Hatun olduğu görüldü. Güneş sembolü hikâyeleştirilerek özetle şöyle anlatıldı:

“Atalarımızın efsaneleri anlatagelir ki ‘Kainat evvelce kaos halinde bir karanlık imiş, Güneş oradan doğmakla onu ikiye parçalamış’. Ve o Güneş ki kimi zaman Oğuz’un hanımı olarak çıkmış karşına, Orta Asya’da hüküm süren o büyük Hakan’ları doğurmuş, kimi zaman da ona yön vermek için aslan, kurt kılığında girmiş Oğuz’un çadırına.

Ve böyle başlamış ecdadımızın anlı, şanlı tarihi. Güneş kimi zaman ulu Saka Kraliçesi Tomris Hatun olmuş, geçmiş ordusunun başına. Tarihin gördüğü ilk kadın hükümdar olmuş… Güneş gibi doğmuş ülkesinin üstüne, yüce bir hükümdar olmuş.

İlginizi Çekebilir

Deniz Akaya’nın kızı kim, kaç yaşında

Deniz Akkaya’nın kızı kaç yaşında adı ne olay ne? Deniz Akkaya kızının zorbalığından dert yandı. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sınırsız Hosting