Ana Sayfa / Kime Ait / Suudi Arabistan robota vatandaşlık verdi
İLK VATANDAŞLIK VERİLEN ROBOT SUUDİ ARABİSTAN'DA

Suudi Arabistan robota vatandaşlık verdi

Robot vatandaşlığa alındı Suudi Arabistan’da. Teknoloji dünyası en son ve en yeni haber ve gelişmeleri sitenizde. dünyada ilk kez bir makineye vatandaşlık veren ülke Suudi Arabistan oldu. Suudi Arabistan’da vatandaşlık verilen insansı robotun özellikleri. Suudi Arabistan, bir robota vatandaşlık veren ilk ülke olarak tarihe geçti.

İLK VATANDAŞLIK VERİLEN ROBOT SUUDİ ARABİSTAN’DA

Robot Sophia Suudi Arabistan vatandaşı oldu. Robotlar da artık vatandaşlık sınıfına geçiyor. Teknoloji gelişmeleri şaşırtmaya devam ediyor. Yapay zekaya sahip ve insana en çok benzeyen robot olarak anılan Sophia’nın artık vatandaşlığı var.
Suudi Arabistan’ın Riyad şehrinde düzenlenen “Gelecek Yatırım Girişimi” adlı tanıtımda Sophia isimli insansı robota vatandaşlık verildi.
Hanson Robotics şirketinin ürettiği “Sophia” isimli robot, söylenilenleri anlayabiliyor ve konuşabiliyor.
Gelecekte insanların yaptığı işlere talip olması beklenen robotların insanlığın varlığına tehdit olacağını iddia edenlerin sayısı ise hiç az değil.
Örneğin çalışmalarından dolayı bilim dünyasının en prestijli ödülü olarak kabul edilen Nobel’e layık görülen 50 bilim insanı insanoğlunun sonunun nasıl geleceğine dair 10 olasılığı açıklamış, bu iddia da bu listede yer almıştı.
İşte Nobel’e layık görülen 50 bilim insana göre, insanlığın sonunu getirebilecek 10 felaket senaryosu…

İlginizi Çekebilir

Yeni konut düzenlemesi

Konut yeni düzenleme Mehmet Şimşek duyurdu. Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, kentsel dönüşümün finansmanıyla …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sınırsız Hosting