Ana Sayfa / Kime Ait / Kamu işçisi 24 Nisan zam oranı
KAMU ZAM PARA

Kamu işçisi 24 Nisan zam oranı

Kamu işçileri toplu görüşme ve alacakları zam oranı 24 Nisan açıklanıyor. Kamuda çalışan işçilerin maaşlarına yapılacak 2017 ikinci dönem zammı kararlaştırılıyor. Son kamu işçisi maaşı ve alacakları zam miktarı. Kamuda çalışan işçilerin maaş zammını belirleyecek toplu sözleşme görüşmeleri haftaya başlıyor.Kamuda çalışan 200 bine yakın işçinin 2017 ve 2018 yılı maaş zamları için hükümetle Türk-İş masaya oturacak.

Yeni kamuda çalışan işçilerin zam oranı açıklanıyor 24 Nisan’da. 2017 Kamu çalışan işçileri maaş zammı miktarı belirleniyor. Türk-İş, nihai teklifini 24 Nisan Pazartesi günü belirleyecek. 26 Nisan Çarşamba günü ise teklif, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu’na sunulacak.

NTV canlı yayınına katılan Türk-İş Genel Başkanı Ergün Atalay, öncelikle düşük ücretli çalışanlara seyyanen zam yapılmasını istedi.

EN AZ YÜZDE 4

Türk-İş’in maaş zammı talebi ise enflasyon oranı üstüne en az 4 puan refah payı olacak.

“KIDEM TAZMİNATINDA MEVCUT HAKLAR KIRMIZI ÇİZGİMİZ”

Atalay, kıdem tazminatı konusunda ise “mevcut hakların korunması, kırmızı çizgimizdir” dedi ve ekledi: “30 günle ilgili şu anda bulunduğumuz noktadan geriye gitmek istemiyoruz. 30 gün muhafaza edilsin. Fonlarla ilgili geçmişte başımıza gelenler ortada. İnsanlar bundan tedirgin oluyorlar. Fonu konuşmamak lazım. İşçinin hesabına başka bir şey konuşmak lazım.”

İlginizi Çekebilir

İsrail gemisi İran’ın elinde

İran, İsrail ticari gemisine el koydu. İsrailli ünlü milyarderin ticari gemisi İran tarafından ele geçirildi. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sınırsız Hosting