Ana Sayfa / Kadınca / Karun Mücevherat’tan liderlere özel objeler
KARUN MÜCEVHERAT

Karun Mücevherat’tan liderlere özel objeler

Mücevher her dönem gücün, zenginliğin ve ihtişamın simgesi olmaya devam etmiştir. Karun Mücevherat da liderlere özel objelerle dünyada haklı bir pazar payına sahip. Karun Mücevherat tasarımları dünyanın bir çok ülkesinde liderlerin, kralların ve şeyh ile prenslerin ilk tercihi oluyor. Türki Cumhuriyetler, Rusya, Kafkas Bölgesi ve Katar başta olmak üzere tüm dünya liderleri için değerli taşlardan objeler yaptıklarını söyleyen Karun Kıraç, “Obje yapacağımız ülkenin bayrak rengine, sembollerine bakıyoruz, geçmişini ve tarihini araştırıyoruz. Bunları dikkate alarak liderlere özel objeler tasarlıyoruz. Kendi kültürlerinden yansımaları objelerde görmek onları çok memnun ediyor” dedi

Mücevher tasarımı ince bir işçilik, bir gelenektir. Karun Mücevherat bu işi Dünyada en iyi yapan firmalardan biri. Osmanlı döneminde sultanlara eşsiz mücevherler sunan zanaatkâr bir aileden gelen Karun Mücevherat kurucu ve tasarımcısı Karun Kıraç’ın markası Karun Mücevherat, Cartier, Chopard, Graff, Tiffany&Co., Van Cleef, Dior, Hublot, AP gibi markalardan farklı olarak, hazırladığı birbirinden değerli objelerle tüm dünyada büyük ilgi görüyor. Türki Cumhuriyetler, Rusya, Katar ve Kafkas Bölgesi başta olmak üzere, tüm dünya liderleri için çeşitli objeler yaptıklarını ifade eden Karun Kıraç: “Bu objelerin tasarımı öncesinde dersimize sıkı çalışıyoruz. Obje yapacağımız ülkenin bayrak renklerine, sembollerine bakıyoruz; geçmişini ve tarihini araştırıyoruz. Her ülkenin kendine özgü değerli taşları var. Bunları göz önünde bulundurarak liderlere özel objeler tasarlıyoruz. Kendi kültürlerinden yansımaları objelerde görmek onları çok memnun ediyor” dedi.

KARUN MÜCEVHERAT

“Mücevher işçiliğini objeye yansıttık”
Kişiye özel objeler tasarladıklarını ifade eden Karun Kıraç, ürün fiyat aralıklarının 50 bin dolardan başlayıp milyon dolarlara kadar çıktığını söyledi. “Mücevher işçiliğini objeye yansıttık” diyerek 23 yaşından bu yana obje tasarladığını belirten Kıraç, “Biz bu işe aşkla bağlandık. Masa üstü objeleri, mektup açacakları, tespih, parfüm şişesi gibi objeler üretiyoruz ve her birinin hikayesi var. Kişiye özel objeler tasarlıyoruz. 25 kişilik ekibimizle müşterilerimize anında hizmet veriyoruz. Onların memnuniyeti bizim için her şeyden önemli” açıklamasını yaptı.
Katar emiri Karun’u tercih ediyor
Katar’da seçkin dünya markalarının yer aldığı, bölgenin en büyük fuarında sergilediği mücevherlerle büyük yankı uyandıran, Katar’ın en önemli ismi Şeyh Hamad Bin Halife Al Sani’ye pek çok değerli obje satan Karun Mücevherat, bu ülke ile yapılan ticarette önemli bir marka olarak öne çıkıyor. Katar eski emiri Şeyh Hamad Bin Halife Al Tani’nin, Katar’daki fuarda Karun Mücevherat’ın Nişantaşı’ndaki mağazasının birebir aynısı şeklinde tasarladıkları standa özel bir ziyaret gerçekleştirdiğini vurgulayan Kıraç, Emir’in stantta saatlerce Karun Mücevherat’ın ürünlerini incelediğini ve özel tasarımlara hayran kaldığını belirtti. Kıraç ayrıca, Katar Emiri’nin hem kendisi hem ailesi hem de dostlarına hediye almak için kendilerini tercih ettiğini dile getirdi.

İlginizi Çekebilir

Bahar Candan ölmek istedi

Silivri Cezaevi intihar girişimi ile sarsıldı Bahar candan canını kıymak istedi. Bahar Candan’ın bileklerini keserek …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sınırsız Hosting