Ana Sayfa / İlginç / Kimyasal savaşta stoklanması gerekenler

Kimyasal savaşta stoklanması gerekenler

Olası bir kimyasal savaş ve nükleer savaşta stoklanması gereken yiyecekler ve gıdalar listesi Rus televizyonunda haber oldu. Kimyasal saldırı için stoklanması gereken malzemeler ve olası bir savaş durumunda sığınaklara konacak yiyecek ve içecekler. Uzun süre dayanan ve kimyasal ya da normal bir savaşta saklanacak gıda maddeleri. Rus devlet televizyonu, ‘Batılı ülkelerin savaş çığırtkanlığı yapmasına rağmen, savaş ihtimalinin düşük olduğunu’ söyledikten sonra olası bir kimyasal savaşta yapılması gerekenleri anlattı.

Nükleer ya da kimyasal bir savaşta neler stoklanmalı hangi gıdalar uzun süre dayanır bilgisi. Rus televizyonundan kimyasal savaşta saklanması gereken gıda listesi. Rossiya-24 kanalından yayınlanan haberde Batılıların küresel felaket tellallığı yaptığı da vurgulandı.

Euronews’ın haberine göre, Rus sunucu son günlerde artan gerginliklere rağmen savaş çıkma ihtimalini düşük gördüklerini ama olur da seyirciler arasında hazırlıklı olmak isteyenler olursa diye böyle bir program hazırladıklarını belirtti.

Haberde sığınaklarda olası radyoaktif serpintilere karşı iyot hapları bulundurulması gerektiği belirtildi.

Diğer tavsiyeler de şöyle oldu:

Kıyamet günü için saklanabilecek çok sayıda gıda bulunuyor ama öncelikli olarak dikkat edilmesi gereken şey daha az şekerli gıda saklayıp olabildiğince çok su bulundurmak.

Pirinç sekiz yıla kadar bozulmadan kalabiliyor, yulaf ezmesi ise 3 ila 7 yıla kadar saklanabilir

Rus devlet televizyonu uyardı Gıda stoklayın
Ruslar’ın favorisi karabuğday ise sadece 1 yıl dayanabiliyor

Konserve etlerle 5 yıla kadar idare edilebilirken konserve balık iki yılda fazla dayanmıyor

Elbette süt (tercihen süt tozu), şeker ve tuz

Ruslar geleneksel olarak makarna stoklamaya yatkın ama işin uzmanları bunun kesinlikle sığınaklarda bulundurulmaması gerektiğini belirtiyor.

Çikolatalar, tatlılar ve kreamalar geride bırakılmalı. Bunlar iyi bir enerji kaynağı fakat susuzluğa neden oldukları için su sıkıntısı olan zamanlar için hiçde iyi bir tercih değiller.

Bu tavsiyeleri saydıktan sonra haberde Amerika’daki panik halinin daha kötü olduğunu ve Donald Trump’ın başkan seçilmesinin ardından sığınak yapımında patlama olduğunu belirtildi.

İlginizi Çekebilir

Maldivler’e İsraillilerin girişi yasa

İsraillilere ülkeler kapılarını kapatmaya başladı. Maldivler İsrail pasaportluları almayacak. türkiye’nin de İsrailllileri ülkeye almaması bekleniyor. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sınırsız Hosting