Ana Sayfa / Kime Ait / Kiptaş açılımı, Kiptaş konut satışı

Kiptaş açılımı, Kiptaş konut satışı

KİPTAŞ nedir, Kiptaş açılımı ne ve Kiptaş konutları nasıl ve Kiptaş konut kura zamanları ve yeni projeleri. İstanbul’da KİPTAŞ’tan nasıl ev alınır, taksitleri ve şartları bilgisi. 

Birçok okurumuz Kiptaş ile ilgili soru soruyor. Peki Kiptaş nedir, açılımı nedir ve Kiptaş ne yapar tüm bilgileri sizler için derledik.  KİPTAŞ NEDİR? KİPTAŞ İLE NASIL EV SAHİBİ OLUNUR? KİPTAŞ BAŞVURU ŞARTLARI NELERDİR? KİPTAŞ’TAN EV NASIL ALINIR?

KİPTAŞ, 1987 yılında yabancı sermaye ortaklığı ile imar planı ve mimari projeler yapmak üzere İMAR WEIDLEPLAN ismiyle kurulmuştur. 1989 yerel seçimlerinden sonra atıl hale gelerek tasfiye edilme noktasına gelmiş, akabinde yapılan 1994 yerel seçimleri sonrasında, İstanbul Konut İmar Plan Sanayi ve Ticaret A.Ş. ünvanını alarak yeniden yapılandırılmış bir İstanbul Büyükşehir Belediyesi kuruluşudur. KİPTAŞ olarak bu projeden ev almak isteyenlerin konut sahibi olmaması şartı getirdiklerini aktaran Yıldırım, ayrıca Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olma, İstanbul’da ikamet etme ve 24 ay konutların satılmama şartları bulunduğunu anlattı. Yıldırım, “Çabamız gerçek anlamda konut sahibi olmak isteyen vatandaşlarımızın bu hayalini gerçekleştirmek.” diye konuştu.

30 Bin TL peşin ödeme sonrasında faiz olmaksızın 36 ay eşit taksitle konut sahibi olunabileceğini kaydeden Başkan Uysal, “Sosyal konutlarda malum bankalar kredi kullandırırken en az yüzde 20’sini zorunlu kılıyor. Biz de yüzde 20 peşin alalım dedik. 30 bin lira peşin alınarak geri kalan miktar 36 ay vadeyle faizsiz bir şekilde taksitlendirilecek. Ya da kredi kullanmak isteyen vatandaşlarımız 120 aylık çok daha düşük taksitlerle ödeme imkanı var. Sosyal konut alan vatandaşlar konutlarını 24 ay satamayacak’’ diye konuştu.

İlginizi Çekebilir

Küçükçekmece çöken bina son durum

Küçükçekmece çöken binada ölen ve yaralananların isimleri. 3 katlı bina çöktü. Küçükçekmece çöken bina kaç …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sınırsız Hosting