Ana Sayfa / Genel / Kokan lavabo ve gidere ne yapılır

Kokan lavabo ve gidere ne yapılır

Evinizde lavabonuzdan ya da giderinizden kötü koku geliyorsa ne yapılır. Kokan lavabo için doğal çözümler. Kötü kokan giderler için doğal koku giderme ve tıkanan lavabo ve giderleri kolay açma yolu. Lavabonuzdan gelen kötü kokuyu yok etmek isterseniz bu yöntemleri uygulayabilirsiniz.

Lavabo ve giderdeki kötü koku nasıl giderilir? Mutfak ve banyolarda temizliğine en çok dikkat edilen yerler lavabolardır. Eğer bu temizliği evdeki malzemelerle ve doğal yollarla yapmak isterseniz bu tarifleri uygulayabilirsiniz.

-Uygulamanız gereken en basit yöntemlerden biri lavaboların içine kahve telvesi dökmektir. Kahve telvesini su ile karıştırın ve lavabonun içine dökün. Kokuların gittiğini fark edeceksiniz.

-Bir diğer yöntem ise limon ve sudur. Limon kabuklarını lavaboya sürün ve üstüne sıcak su dökün. Bu işlem hem lavaboda oluşan kötü kokuları engelleyecek hem de lavabonuzunuz parlamasını sağlayacaktır.

-Lavabonuz tıkandıysa ve etrafa kötü bir koku yayıyorsa bu işi çözmenin en kolay yöntemi limon suyu ve karbonatı karıştırmaktır. Limon suyunu bir kabın içine sıkın ve içine karbonat koyarak köpürtün. Bu işlemin ardından karışımı lavabonun içine dökün ve üstüne sıcak su ekleyin. Lavabonuzun temizlendiğini fark edeceksiniz.

İlginizi Çekebilir

Yanmış tencere tava temizliği

Mutfakta yanan tencere ve tavalar nasıl temizlenmeli, yanmış tava ve tencere temizliği için gerekli malzemeler. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sınırsız Hosting