Ana Sayfa / Kime Ait / Meclis Başkanı İsmail Kahraman nereli, yaşı ve mesleği
İSMAİL KAHRAMAN KAÇ DOĞUMLU NERELİ

Meclis Başkanı İsmail Kahraman nereli, yaşı ve mesleği

İsmail Kahraman hastanede ve ameliyat olacak. herkes TBMM Başkanı İsmail Kahraman’ın nereli olduğunu, yaşını yani kaç doğumlu olduğunu İsmail Kahraman’ın asıl mesleğini ve siyasetçi kişiliğini merak eder oldu. Biz de İsmail Kahraman’ın kim olduğunu ve Cumhurbaşkanı Erdoğan ile nereden tanıştıklarını bulduk ve yazdık. 

TBMM Başkanı İsmail Kahraman kaç doğumlu, asıl memleketi yaşı ve İsmail Kahraman ne hastası bilgileri. İsmail Kahraman hangi ilden AK Parti milletvekili ve yaşı bilgileri. İsmail Kahraman, Türk hukukçu ve siyasetçi, 27. ve mevcut Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı. Kasım 2015 Türkiye genel seçimlerinde Adalet ve Kalkınma Partisi İstanbul 1. bölge milletvekili olarak meclise giren Kahraman, 1995 ve 2002 yılları arasında da milletvekili olarak meclise yer almıştır. Meclis Başkanlığı görevinden önce 1996–1997 yılları arasında Necmettin Erbakan tarafından kurulan hükümette Kültür ve Turizm Bakanlığı görevini üstlenmiştir.

İSMAİL KAHRAMAN İLK DEFA 1995 SEÇİMLERİNDE MECLİSE GİRDİ

İsmail Kahraman ilk kez ne zaman milletvekili seçildi ve hangi partiden bilgileri. İsmail Kahraman ilk defa 1995 Türkiye genel seçimlerinde Refah Partisi İstanbul 1. bölge milletvekili olarak meclise girdi. Refah Partisi genel başkanı Necmettin Erbakan Haziran 1996 tarihinde Doğru Yol Partisi’yle koalisyon hükümeti kurunca Kahraman, Kültür ve Turizm Bakanı oldu. 1999 Türkiye genel seçimlerinde Refah Partisi’nin kapatılmasından sonra kurulan Fazilet Partisi milletvekili olarak tekrar meclise girdi.

İSMAİL KAHRAMAN 27. TBMM MECLİS BAŞKANI

İsmail Kahraman, Kasım 2015 Türkiye genel seçimleri’nde Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) İstanbul 1. bölge milletvekili olarak meclise girdi. Kasım 2015 TBMM Başkanlığı seçimi’nde AK Parti’nin Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkan adayı oldu. Üçüncü turunda 316 oy alarak seçimi kazandı ve 27. TBMM Meclis Başkanı seçildi.

İngilizce bilen Kahraman, evli ve dört çocuk babasıdır.

İlginizi Çekebilir

Almanya çifte vatandaşlık yasası rafta

Almanya Türk göçmenlere vatandaşlık vermeyecek. Almanya çifte vatandaşlık yasasını rafa kalırdı. Almanya’ya gidecek Türkler için …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sınırsız Hosting