Ana Sayfa / Manşet / MGSM’yi yakan Mehmet Ali Aligül nereli kim

MGSM’yi yakan Mehmet Ali Aligül nereli kim

Mehmet Ali Aligül aslen nereli, kaç yaşında ve kimdir bilgileri. MGSM’yi kundaklayan Mehmet Ali Aligül için yeniden yakalama kararı çıkarıldı. Müjdat Gezen Sanat Merkezi’ni kundaklayan Mehmet Ali Aligül, bu kez tutuklanacak mı sorusu. 

Müjdat Gezen’in sanat merkezini yakmak isteyen kişi Mehmet Ali Aligül yeniden gözaltına alındı ve mahkemeye çıkarılacak. peki kim bu kundakçı Mehmet Ali Aligül ve hangi partinin üyesi mesleği ne sorusu. Müjdat Gezen Sanat Merkezi’ni kundaklayan Mehmet Ali Aligül mahkemedeki işlemlerinin ardından adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. Savcı bu karara kısa sürede itiraz etti. 7’nci Sulh Ceza Mahkemesi hakimi savcının bu itirazını reddetti, 8. Sulh Ceza Mahkemesi ise talebi kabul etti. Serbest bırakılan kundakçı Mehmet Ali Aligül hakkında tutuklamaya yönelik yakalama kararı çıkarıldı. Tekrar gözaltına alınan ve emniyete götürülen Mehmet Ali Aligül’ün yarın sabah mahkemeye çıkarılacağı öğrenildi.
Kadıköy’deki Müjdat Gezen Sanat Merkezi 20 Şubat Pazartesi günü saat 01.30 sıralarında kimliği belirsiz bir kişi tarafından kundaklamıştı. Olayla ilgili 39 yaşındaki Mehmet Ali Aligül Sancaktepe’deki evinde gözaltına aldı. Emniyetteki ifadesinde suçunu itiraf eden Aligül’ün evli ve 4 çocuk babası olduğu, servis şoförlüğünün yanında Sigorta Acentalığı da yaptığı öğrenildi.

Mehmet Ali Aligül’ün serbest bırakılmasına savcı iki kez itiraz etti.

7’nci Sulh Ceza Mahkemesi hakimi savcının bu itirazını reddetti, 8. Sulh Ceza Mahkemesi ise talebi kabul etti. Serbest bırakılan kundakçı Mehmet Ali Aligül hakkında tutuklamaya yönelik yakalama kararı çıkarıldı.

Tekrar gözaltına alınan ve emniyete götürülen Mehmet Ali Aligül’ün yarın sabah mahkemeye çıkarılacağı öğrenildi.

KUNDAKÇI: TELEVİZYON PROGRAMINDA MÜJDAT GEZEN’E KIZIP YAPTIM”

Poliste verdiği ifadesinde yaklaşık 15 gün önce bir televizyon programına katılan Müjdat Gezen’in Abdülhamid’in torunu hakkında konuşmalarını beğenmediğini anlatan kundakçı Mehmet Ali Aligül “Onun hakkında ileri geri konuştu. Bu sırada stüdyodan da gülüşme sesleri geliyordu. Bu olay kafama takıldı. Yaptığım olayı bu nedenle gerçekleştirdim” dedi.Polisteki ifadesinde olayı tek başına yaptığını söyleyen Mehmet Ali Aligül, “Olay gecesi 23.00 sıralarında tek başına evden çıktım. Evdekilere, biraz dolaşıp geleceğimi söyledim. Dışarı çıktıktan sonra önce bir benzin istasyonuna giderek elimdeki pet şişeye benzin aldım. Olay yerine geldim. Elimdeki benzini binanın dış çephesine döktükten sonra ateşe verdim” dedi.

“EVİME DÖNÜM UYUDUM, PİŞMANIM’

Olay sırasında binanın boş olduğunu düşündüğünü söyleyen kundakçının “Alevler etrafı sarınca oradan ayrıldım. Evime döndüm. Hiçbir şey olmamış gibi yatıp uyudum. Pişmanım” dediği öğrenildi.

Müjdat Gezen Sanat Merkezi’ni kundaklayan kişi hakkında son dakika gelişmesi

TUTUKLAMA TALEBİ

Savcılıktaki ifadesinin ardından Mehmet Ali Aligül, “Yakarak, yakıcı veya patlayıcı madde kullanarak mala zarar verme” suçundan tutuklanması talebiyle Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliği’ne sevk edildi.

ADLİ KONTROL HÜKÜMLERİ UYGULANDI, SERBEST KALDI

Hakimlik, Mehmet Ali Aligül’ ün “Yakarak, yakıcı veya patlayıcı madde kullanarak mala zarar verme” suçundan tutuklanma istemiyle sevk edildiğini ancak kundakçının sabit ikametgah sahibi oluşu, delillerin toplanmış olması ve kaçma şüphesinin bulunmamasını gerekçe göstererek tutuklanma talebinin reddine karar verdi. Serbest kalan şüpheli için haftada bir gün karakola imza atmak şeklinde adli kontrol hükümleri uygulandı.

SAVCIDAN JET İTİRAZ, HAKİMDEN RET

Savcı, mahkemenin kararından çok kısa bir süre sonra şüphelinin serbest bırakılması kararına itiraz etti.

7. Sulh Ceza Hakimi bu itirazı, kaçma şüphesinin olmaması, sabit ikametgahı olması ve delillerin toplanmış olması gerekçeleriyle reddetti.

Ret kararının ardından savcı, bir üst mahkemeye itirazda bulundu. İtirazın ardından serbest bırakılan kundakçı Mehmet Ali Aligül hakkında tutuklamaya yönelik yakalama kararı çıkarıldı.

İSTESEM TÜM BİNAYI YAKARDIM

DHA’nın haberine göre, mahkemedeki ifadesinde şüpheli Aligül’ün suçlamayı kabul ettiğini belirterek, “İstesem bütün binayı yakabilirdim” dediği öğrenildi.

SOSYAL MEDYADA ŞOK PAYLAŞIMLAR

Şüpheli olarak gözaltına alınan Mehmet Ali Aligül, 20 Şubat’ta sosyal medya hesabından “Allah’ın sopası yok ki gözüne soksun soysuz Müjdat Gezen sanat merkezi gece cayır cayır yanıyordu, Osmanlı’ya dil uzatırsa geberiri giderrrrrr peter olsun” diye mesaj paylaşmış.

Aligül, sanat merkezinin yangından bir sonraki fotoğrafının altına ise “K…. çocuğunun tamamı yansaydı keşke” diye yazmış. Aynı fotoğrafın altına, “Osmanlı torunu sayesine bu makam ve mevkiye getiren halk yakmasını da bilir hayır dedi diye değil Osmanlı torununu bir o… gibi çok hoşuma gitti yavvv bana gönder ….. demesinden dolayı kızıyorum” mesajını da paylaşmış.

ŞAHİN: TERÖR BAĞI YOK

İstanbul Valisi Vasip Şahin, Müjdat Gezen Sanat Merkezi’ne saldıran kişinin herhangi bir terör bağlantısı olmadığını söyleyerek, “Alkollü bir şahıs. Minibüs şoförü. Araştırmamız devam ediyor” dedi.

İlginizi Çekebilir

Ahmet Ali Erol öldü

Manavgat AKP’yi yasa boğan ölüm, Ahmet Ali Erol öldü. AKP Manavgat İlçe Başkanı Ahmet Ali …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sınırsız Hosting