Ana Sayfa / Kime Ait / Nuri Okutan aslen nereli, neci ve kim
NURİ OKUTAN KİMDİR

Nuri Okutan aslen nereli, neci ve kim

Nuri Okutan aslen nereli, memleketi, asıl mesleği ve MHP’den ihracı. Nuri Okutan nerenin milletvekili ve ne zamandır Meclis’te bilgileri. Nuri Okutan MHP’den ihraç edildi. Nuri Okutan kimdir merak ediliyor. MHP Disiplin Kurulu, Sinan Oğan, Yusuf Halaçoğlu, Nuri Okutan ve İsmail Ok’un oybirliğiyle ihracına karar verdi. İşte Nuri Okutan ile ilgili merak edilenler

MHP’den ihraç edilen Nuri Okutan kaç doğumlu nereli ve neci bilgileri. MHP’den ihraç edilen Nuri Okutan kimdir? Nuri Okutan MHP’den ihraç edildi. MHP Disiplin Kurulu, Sinan Oğan, Yusuf Halaçoğlu, Nuri Okutan ve İsmail Ok’un oybirliğiyle ihracına karar verdi. Nuri Okutan 6 Aralık 1962 Isparta doğumludur. Eski adı Gönen Köy Enstitüsü olan şimdiki adıyla Gönen Anadolu Öğretmen Lisesi’ni bitirdi. Ardından Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İşletme Bölümü’nden 1986’da mezun oldu. Uludağ Üniversitesi Sosyal Bilimler Fakültesinde, Yönetim-Organizasyon alanında Yüksek Lisans yaptı. Taşova Kaymakam Vekilliği, Harmancık, Bahçesaray, Narman, Kelkit Kaymakamlıkları, İçişleri Bakanlığı bünyesinde Şube Müdürlüğü, Daire Başkanlığı, Genel Müdür Yardımcılığı, Siirt, Sakarya Valilikleri yaptı. 7 Mart 2007 tarihinde Trabzon Valiliğine atanmıştır. İçişleri Bakanlığının 10 Haziran 2009 tarihli 10030 numaralı yazısı ve Bakanlar Kurulunun 11 Haziran 2009 tarihli kararıyla Şanlıurfa Valiliği görevine atanmıştır.

Milletvekili Nuri Okutan kimdir?

1989-1990 yıllarında bir yıl süre ile İngiltere`de Canterbury ve Margate kentlerinde mesleki konularda bilgi, görgü ve dil eğitimi aldı. 1986 yılında İçişleri Bakanlığınca açılan bir ay süreli planlama yönetimi kursuna katıldı. Yine 1986 yılında 6 ay süre ile planlama uzmanlığı yaptıktan sonra Bitlis Kaymakam adaylığı, Amasya-Taşova Kaymakam vekilliği, Bursa-Harmancık, Van-Bahçesaray, Erzurum-Narman, Gümüşhane-Kelkit ilçelerinde Kaymakamlık görevlerinde bulundu. İçişleri Bakanlığı Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğünde 1996 yılında Şube Müdürü ve Daire Başkanı olarak görev yaptı. 1997 tarihinden 17.08.1999 tarihine kadar Personel Genel Müdürlüğü Daire başkanı olarak görev yaptı. 1999 tarihinden 11.08.2000 tarihine kadar Personel Genel Müdürlüğü Genel Müdür Yardımcılığı görevini yaptı.

Son olarak Şanlıurfa’da vallilik görevinde bulunan Okutan 17 Ağustos 2011 tarihinde Resmî Gazetede yayımlanan bakanlar kurulu kararıyla merkez valiliğine atandı. Sakarya ilinde eğitime yaptığı katkılar nedeniyle 2006 yılında Vehbi Koç Ödülü’ne layık görülmüştür. Haziran 2015 Türkiye genel seçimlerinde MHP Isparta milletvekili seçilmiştir. Evli ve 3 çocuk babasıdır.

İlginizi Çekebilir

Elazığ göçük olan maden kime ait?

Elazığ krom madeni göçük toprak atında kalan işçilerin isimleri. Elazığ göçük meydana gelen krom madeni …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sınırsız Hosting