Ana Sayfa / Kadınca / Okul yarıyıl tatili 19 Ocak 2018 Cuma günü
OKUL AÇILIŞ SAATİ

Okul yarıyıl tatili 19 Ocak 2018 Cuma günü

Okullar 19 Ocak 2018 cuma günü yarıyıl tatiline giriyor. Bu yıl oklular ne zaman kapanacak resmi ve dini tatil  günleri belli oldu. Okullarda yarıyıl (sömestre tatili) 19 Ocak 2018 Cuma günü karnelerin alınmasının ardından başlayacak. Yarıyıl tatili 5 Şubat 2018 Pazartesi.

MEB, okullar ne zaman yarıyıl tatiline girecek ve yarıyıl tatili ne zaman bitecek açıkladı. 2018 resmi ve dini tatilg ünleri takvimi ve okulların kapanacağı tarih.

Yurdun dört bir yanında okullarında eğitim gören öğrenciler, Kasım ayının ortalarına girdiğimiz günler itibarıya “yarıyıl tatili ne zaman?”, “okullar ne zaman kapanacak?” ve “15 tatil ne zaman?” sorularını daha çok sormaya başladı. Tatilin ne zaman yapılacağını araştıran öğrenciler için cevap MEB çalışma takviminde yer alıyor. Peki yarıyıl tatili ne zaman? 15 tatil ne zaman? İşte detaylar..
Öğrenciler bir yandan eğitimlerini sürdürürken bir yandan da yarıyıl tatilinin ne zaman yapılacağını araştırıyor. Yarıyıl tatiliyle birlikte 15 günlük tatile çıkacak olan öğrenciler, internet üzerinde de “yarıyıl tatili ne zaman?”, “okullar ne zaman kapanacak?” ve “15 tatil ne zaman?” aramalarını yapıyor. Öğrenciler tarafından merak edilen sorunun cevabı ise MEB çalışma takviminde yer alıyor. İşte detaylar.

YARIYIL TATİLİ NE ZAMAN?
Farklı sınıflarda ve farklı okullarda eğitim gören yurt genelindeki milyonlarca öğrenci, yaklaşan yarıyıl tatili için şimdiden araştırmalara başladı. “Yarıyıl tatili ne zaman?”, “15 tatil ne zaman?” ve “okullar ne zaman kapanacak?” şeklinde internet üzerinde araştırmasını yapan öğrenciler, 15 günlük sömestr tatilinin başlayacağı tarihi büyük merakla araştırıyor.

Yapılacak olan yarıyıl tatili ile birlikte öğrenciler karne alacak ve birinci kanaat dönemi sona erecek. 15 günlük tatilin başlamasıyla birlikte öğrenciler 15 gün boyunca ikinci kanaat dönemi öncesinde tatil yapacak. Tatilin sona ermesinin ardından da ikinci kanaat dönemi başlayacak ve öğrenciler yaklaşık 4 ay boyunca ikinci kanaat döneminde eğitim görecek. Milli Eğitim Bakanlığı’nın 2017-2018 eğitim-öğretim yılı çalışma takvimine göre yarıyıl tatili, 19 Ocak 2018 Cuma günü karnelerin alınmasının ardından başlayacak. Yarıyıl tatili 5 Şubat 2018 Pazartesi günü okulların yeniden açılmasıyla sona erecek ve milyonlarca öğrenci eğitimlerine ikinci kanaat döneminde devam edecek.

Öte yandan ikinci kanaat dönemi yaklaşık 4 ay sürecek ve 8 Haziran 2018 Cuma günü karnelerin alınmasıyla 2017-2018 eğitim-öğretim dönemi sona erecek ve öğrenciler 3 aylık yaz tatiline girecek.

2018 YILINDA YAPILACAK RESMİ TATİLLER

– 1 Ocak Yılbaşı (Pazartesi günü) resmi tatil

– 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı (Pazartesi günü)

– 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü (Salı günü) resmi tatil

– 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı (Cumartesi)

– 14 Haziran Ramazan Bayramı Arifesi (Perşembe günü) resmi tatil

– 15 Haziran Ramazan Bayramı 1.gün (Cuma günü) resmi tatil

– 16 Haziran Ramazan Bayramı 2.gün (Cumartesi günü)

– 17 Haziran Ramazan Bayramı 3.gün (Pazar günü)

– 15 Temmuz Demokrasi Bayramı (Pazar günü)

DİNİ VE RESMİ BAYRAMLAR TATİL GÜNLERİ

– 20 Ağustos Kurban Bayramı Arifesi (Pazartesi günü) resmi tatil

– 21 Ağustos Kurban Bayramı 1.gün (Salı günü) resmi tatil

– 22 Ağustos Kurban Bayramı 2.gün (Çarşamba günü) resmi tatil

– 23 Ağustos Kurban Bayramı 3.gün (Perşembe günü) resmi tatil

– 24 Ağustos Kurban Bayramı 4.gün (Cuma günü) resmi tatil

– 30 Ağustos Zafer Bayramı (Perşembe günü) resmi tatil

– 28 Ekim Cumhuriyet Bayramı (Pazar günü)

– 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı (Pazartesi günü) resmi tatil

.

İlginizi Çekebilir

Ceylan Ertem neci, nereli ve kim?

Şarkıcı Ceylan Ertem aslen nereli, yaşı, eğitimi. Ceylan Ertem sokak köpekleri için ne dedi? Ceylan …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sınırsız Hosting