Ana Sayfa / Yaşam / Penguen kapanma nedeni açıklandı
PENGUEN MİZAH DERGİSİ

Penguen kapanma nedeni açıklandı

Penguen dergisi neden kapandığını açıkladı. Türkiye’nin en bilinen mizah dergisi Penguen kendini kapatıyor yazılı bir açıklama ile neden artık Penguen dergisinin çıkmayacağını açıkladılar. 

Penguen haftalık bir mizah dergisiydi ve Türkiye’de en çok okunan dergilerin başında geliyordu. penguen dergisi 16 Nisan referandumunun ardından kapanma kararı aldı. Dergiyi kapatacağını duyuran Penguen yazılı bir açıklama yayınladı.

PENGUEN MİZAHSIZ YAŞAYAMAM DEDİ
Haftalık mizah dergisi Penguen yazılı bir açıklama yaparak dergiyi kapatma kararına ilişkin nedenlerini duyurdu.

Penguen’in sitesinde yer alan açıklamada, “Derdimiz özetle şu: Artık dergi okumuyoruz, dergi okuma alışkanlığını kaybettik. Özgürlük alanı gittikçe daralırken gazetecilerin işi zorlaşıyor, mizahçıların da işi kolaylaşmıyor. Sevdiğimiz dergimizi de sevdiğimiz şekilde yapmak istiyoruz. Hayal ettiğimiz kalitede yapamayacaksak da yapmamayı tercih ediyoruz” denildi.

Açıklamada, derginin kapatılmasına sevinenlere de yer verilerek “Bir yanda ‘oh olsuncular’ var. Hayatında hiç okumadığı dergi kapanacak diye seviniyor. Onlar da hiç sevinmesin. Karikatür de mizah da bir şekilde devam edecek. Özündeki aykırılığı da muhalifliği de koruyacak. Biz yazıp çizmeyi çok seviyoruz, bırakmaya da niyetimiz yok” vurgusu yapıldı.

İlginizi Çekebilir

Diyarbakır ve Mardin yangında ölenlerin sayısı

Diyarbakır ve Mardin yangında ölen 11 kişinin isimleri. Diyarbakır ve Mardin’de anız yangını sonrası en …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sınırsız Hosting