Ana Sayfa / Kime Ait / Ramazan pidesi 2018 fiyatları

Ramazan pidesi 2018 fiyatları

İstanbul 2018 Ramazan Pidesi satış fiyatı. Ankara 2018 Ramazan Pidesi satış fiyatı ve ramazan pidesi satış fiyatı 2018 belli oldu. Bu yıl Ramazan pidesini pahalı yiyeceğiz Ramazan pidesine yüzde 8 zam geldi. Ramazan pidesi bu yıl zamlı olarak sofralardaki yerini alacak. Geçen yıl kilogram fiyatı 6.60 olan ramazan pidesine yüzde 8’i geçmemek kaydıyla bu yıl 7.15 TL’den satılacak. Fırıncılar Federasyonu da alınana kararı doğruladı.

2018 Ramazan pidesi satış fiyatı İstanbul, Ankara ve İzmir için belli oldu. Ramazan pidesi 2018 fiyatları belli oldu. Türkiye Fırıncılar Federasyonu Başkanı Halil İbrahim Balcı Hürriyet’e yaptığı açıklamada, “Türkiye’nin hiç bir yerinde pide fiyatlarına yüzde 8’den fazla zam yapılamayacak. Bu zamm yapmak zorundaydık. Çünkü, işçilik, akaryakıt ve un gibi tüm girdilerimizde fiyatlar yükseldi. Normal şartlar altında daha fazla zam yapmamız gerekiyordu. Ancak fırıncı esnafı bazı maliyetleri üstlendi. Fırıncılar hassas davrandı. Geçen yıl ise fiyatlar yüzde 10 geçmemek kaydıyla artış yapılmıştı” dedi.

Pide fiyatlarının artışından sonra gözler ekmek fiyatlarına çevrildi. Sektöre yakın kaynaklar ekmeğe zam yapılıp yapılmayacağı ile ilgili bir bilgi paylaşmadı.

İlginizi Çekebilir

Çin arabalarına yüzde 40 ek vergi

Türkiye, Çin’den gelen arabalara ek yüzde 40 vergi uygulayacak. Çin otomobillerine ek vergi geliyor. Çin’den …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sınırsız Hosting