Ana Sayfa / İlginç / Recep Sert bin 500 lira için tutuklandı
RECEP SERT TUTUKLANDI

Recep Sert bin 500 lira için tutuklandı

Yüz nakli olan Recep Sert senetlerini ödeyemediği için tutuklandı. Bursa’da Recep Sert bin 500 liralık borcunu ödeyemediği için cezaevine girdi. Recep Sert parayı öderse tahliye olacak. Antalya’da 2013’te yüz ve çene nakli yapılan Recep Sert, bin 500 lira borcunu ödemediği için tutuklandı. Sert’in borcunu ödemesi halinde tahliye olacağı, aksi halde 3 ay hapis yatacağı belirtildi.

Recep Sert tutuklandı sebebi ise ödeyemediği bin 500 liralık senet. Bursa’da temizlediği tüfeğin ateş alması sonucu yüzü tanınmayacak hale gelen ve Antalya’daki Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde yüz ve çene nakli yapıldıktan sonra tedavi gördüğü hastanede tanıştığı Esma Akyurt ile evlenen Recep Sert, bin 500 liralık borcunu ödemediği için tutuklandı.
Recep Sert, iddiaya göre, taahhüt ettiği borcunun 500’er liralık ilk 3 taksitini ödemeyince Bursa 10’uncu İcra Dairesi’nin talimatı ile İnegöl İlçe Emniyet Müdürlüğü ekiplerince ”taahhüdü ihlal” suçundan gözaltına alındı, daha sonra da tutuklandı. Recep Sert’in bin 500 lira borcunu ödemesi halinde tahliye olacağı, aksi halde 3 ay hapis cezası yatacağı belirtildi.

RECEP SERT NE KADAR HAPİS YATACAK

İnegöl ilçesinde temizlemeye çalıştığı tüfeğin ateş almasıyla yüzü tanınmayacak hale gelen Recep Sert’e 18 Temmuz 2013 tarihinde, Antalya’daki Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ömer Özkan ve ekibi tarafından yüz nakli yapılmıştı. Beyin ölümü gerçekleşen Polonyalı turist 43 yaşındaki Andrzej Kucza’nın yüz ve çenesi, Sert’e, başarılı bir operasyonla nakledilmişti.

Türkiye’de yüz naklinde 5’inci, çene naklinde ise ilk olan Recep Sert, Akdeniz Üniversitesi’nde uzun süre tedavisi sırasında, bu hastanede çalışıp böbrek nakli olan ablasına refakat eden Esma Akyurt ile tanışmıştı.
Sert ile Akyurt arasındaki arkadaşlık kısa sürede aşka dönüşünce, hastaneden taburcu edilen Recep Sert, Esma Akyurt ile 21 Aralık 2014 tarihinde İnegöl’de evlenmişti. Hira Emine adını verdikleri bir kızları dünyaya gelen Recep Sert, taşeron firma üzerinden çalıştığı İnegöl Belediyesi’nden disiplinsiz davranışları nedeniyle çıkarılınca ilçede eşinin adını verdiği bir kafe açmıştı.

İlginizi Çekebilir

Altın meyve veren ağaç

İbret verici günümüzü anlatan muhteşem bir alıntı. hırsız, kral ve tohum.. Bir zamanlar Çin’de bir …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sınırsız Hosting