Ana Sayfa / Genel / Referandumda cemaatler ne verecek?
CEMAATLER REFERANDUM OY

Referandumda cemaatler ne verecek?

Hangi cemaat referandumda ne oyu kullanacak, EVET diyecek cemaatler ve HaAYIR oyu kullanacak cemaatler belli olmaya başladı. 16 Nisan’daki referandumda hangi siyasi partinin ne oyu vereceği daha önce belli olmuştu şimdi de dini cemaatlerin referandum kararları açıklanmaya başladı. İsmailağa Cemaati resmi internet sayfasından “16 Nisan Halk oylaması Hakkında Kamuoyu Duyurusu” başlığıyla bir açıklama yayınladı.

Türkiye’de 16 Nisan’da anayasa referandumunda cemaatlerin tercihi belli oldu ve kimi EVET diyeceğini açıklarken bazıları da  mürit ve cemaate gönül verenlere HAYIR oyu çağrısı yapmaya başladı. İsmailağa Cemaati resmi internet sayfasından “16 Nisan 2017 Halkoylaması Hakkında Kamuoyu Duyurusu” başlığıyla yaptığı açıklamada, Başkanlık referandumuna “Evet” diyeceğini ifade etti. Cemaat içinde Saadet Partisi’ne yakın kesimlerin ne yapacağı ise merakla bekleniyor.
İsmailağa sitesinden yapılan açıklamada, Türkiye’nin Batı tarafından saldırı altında olduğu ifade edilerek şöyle denildi:

“16 Nisan’da yapacağımız tercihin, bir parti ve şahıs meselesi

değil, bütün bir medeniyet, barış ve huzûr içinde bir Türkiye meselesi olduğunun farkında olmalıyız.

16 Nisan günü sadece Ülkemiz için değil, ümidini yeni Türkiye rûhuna bağlamış ümmet birliği için de tarihî bir gün olacaktır inşâAllâh.

Her zaman olduğu gibi cemaatimiz, Efendi Hazretlerimizin (Kuddise Sirruhû) rehberliğinde Allah’ın (Celle Celâluhû) rızâsından ve İ‘lâ-yi Kelimetullah’tan başka gayesi ve davası olmayan sorumluluk anlayışıyla hareket edecek; Hak ve Hakikat yolunda, ilim, irfan ve hikmet yolculuğunu sürdürecektir.

İlginizi Çekebilir

Yanmış tencere tava temizliği

Mutfakta yanan tencere ve tavalar nasıl temizlenmeli, yanmış tava ve tencere temizliği için gerekli malzemeler. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sınırsız Hosting