Ana Sayfa / Manşet / Referandumda tatil 9 gün olsun
ABDURRAHMAN DİLİPAK

Referandumda tatil 9 gün olsun

Abdurrahman Dilipak, anayasa referandumunda 9 günlük tatil ilan edilmesini istedi. Akit yazarı Dilipak, anayasa referandumunda katılımın yüksek olması için 9 gün tatil yapılmasını beklediğini söyledi. Akit yazarı Abdurrahman Dilipak, referandum sürecinde 9 günlük tatil önerdi.

Anayasa referandumu için 14 Nisan Cuma’dan 24 Nisan’a kadar tatil yapılması istendi. Bu isteği Akit yazarı Abdurrahman Dilipak getirdi. Akit yazarı Abdurrahman Dilipak, referandum sürecinde 9 günlük tatil önerdi. Dilipak’a göre; 14 Nisan Cuma’dan başlayacak tatil 23 Nisan’la birleştirilirse, referanduma katılım ciddi bir şekilde etkilenir. Akit yazarı ayrıca, mevcut durumda Cumhurbaşkanı’nın sınırsız ve sorumsuz yetkili olduğunu da iddia etti.

ABDURRAHMAN DİLİPAK’IN TATİL ÖNERİSİ REFERANDUM İÇİN

İşte Abdurrahman Dilipak’ın yazısından ilgili bölümler:

“Referandum tarihi belli oldu: 16 Nisan 2017. Beyaz EVET, Kahverengi Hayır!

Bana kalırsa, herkesin katılabilmesi için 15-16 Nisan zaten tatil. 17 Nisanda sayım var, ders yapılamıyor. Hatta Salı günü de genel temizlik, düzenleme, fiilen okullarda ders yapılamıyor. Çarşamba, Perşembe, Cuma’yı da tatil yaparsanız, zaten hafta sonu 23 Nisan, bu tatil vesilesi ile aslında herkes seçim bölgesine gider ve döner.. Özellikle öğrenciler ve nüfus kaydı başka yerlerde olanlar için bu konu önemli. Bu durum referanduma katılımı ciddi bir şekilde etkileyecektir.. Cuma’dan insanlar memleketine gider ve hemen dönmek zorunda olmadığı için de ulaşım-trafik sıkışıklığı yaşanmaz.. En azından Pazartesi-Salı tatil edilirse bu sorun sanki çözülür gibi. (…)

(…) Erdoğan sonrası ne olacak!

Diyenlere gelince, kardeşim, eğer bu değişiklik yapılmasa, mevcut durumda biri gelecek olursa durum daha vahim değil mi? Adam sınırsız ve sorumsuz yetkili. Milletin de yapacak bir şeyi yok. Parlamento desteği varsa adam istediğini yapar. Darbe şartlarında oluşan bir mevzuat sizin için nasıl bir garanti olabilir.. (…)”

İlginizi Çekebilir

Saldırgan köpekler uyutulacak

Sokaklardaki başıboş saldırgan köpekler uyutulacak. Çocuklara saldıran, sokak köpekleri artık itlaf edilecek. Sahipsiz hayvanlara yönelik …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sınırsız Hosting