Ana Sayfa / Kime Ait / Abdurrahman Dilipak memleketi, yaşı ve gerçek işi
ABDURRAHMAN DİLİPAK

Abdurrahman Dilipak memleketi, yaşı ve gerçek işi

Yazar Abdurrahman Dilipak aslen nereli, ne mezunu, kaç doğumlu ve kim sorularının yanıtını bu makalemizde bulabilirsiniz. Türkiye’nin en aykırı İslamcı yazarlarından biri olan Abdurrahman Dilipak zaman zaman gündeme getirdiği tekliflerle dikkat noktası olmayı sürdürüyor. İşte Abdurrahman Dilipak’ın özgeçmişi ve yaşamı. 

Abdurrahman Dilipak Osmaniyeli ünlülerden tıpkı MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli gibi, İşte Akit gazetesi yazarı Abdurrahman Dilipak’ın geçmişi, kitapları ve hayatı.

ABDURRAHMAN DİLİPAK KAÇ DOĞUMLU GERÇEK MESLEĞİ

Abdurrahman Dilipak 1949 yılında Osmaniye’nin Düziçi ilçesine bağlı Haruniye’de Ali Rıza Bey ve Fatma Pakize Hanım’ın çocuğu olarak doğdu. 1969 yılında Konya İmam hatip lisesi’nden mezun oldu. Güzel Sanatlar Akademisine girmek için resim dersleri alan Dilipak, İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Arap ve Fars Filolojisi bölümüne girdi. Burada 2 sene okumasının ardından İstanbul Ticari İlimler Akademisi Gazetecilik Halkla İlişkiler Yüksek Okulundan 1980 yılında mezun oldu

ABDURRAHMAN DİLİPAK HANGİ KİTAPLARI YAZDI 

Yeni Akit Gazetesi’nin yazarı olan Abdurrahman Dilipak, 1969 da Konya İmam-Hatip okulundan mezun oldu. Güzel Sanatlar Akademisine girmek için resim dersleri aldı.

İstanbul Üniversitesi, Edebiyat Fakültesi, Arap ve Fars Filolojisine girdi ve bu arada iki yıl okuduktan sonra İstanbul Ticari İlimler Akademisi Gazetecilik Halkla İlişkiler Yüksek Okuluna kaydoldu ve 1980 de bu okuldan mezun oldu.
1964 yılında kısa süreli “Düziçinde Kasırga” isimli bir kartela gazete çıkarttı. 1969 da, D.S.İ. 6. Bölge Müdürlüğünde Arazi Elektirifikasyonu Kontrolü olarak çalışma hayatına başladı, 1971 judo antrenörü oldu, 1972 kurucu Fetih Yayınevini ve Hertür Yayın Dağıtım Şirketini kurdu, 1973 Yeni Sanat Dergisi Yayın Kurulunda yer aldı. Aynı yıl MTTB Sinema Kulübü üyesi oldu.

Ardından, Burak Film Kurucu Ortakları arasında yer aldı ve Milli Sinema Tartışmalarına Katıldı. 1977 Adım Dergisi Genel Yayın Müdürü, 1988-1990 Dış Politika Dergisi Yayın Yönetmeni, 1972-1993 Milli Gazete yazarı, 1978-93 Bazın Hicret Dergisi Genel Yayın Müdürü, Seriyye Dergisi sorumlu Yazı İşleri Midürü, 1994 Cıngar Mizah dergisinde yazar.

1993 den itibaren Akit gazetesi, 1990 dan itibaren haftalık Cuma Dergisi’nde yazar, 1996-1997 Haftalık Selam Gazetesi, 1996 günlük Yeni Şafak Gazetesi, Aylık Görüş (Almanya), Aylık Pir dergisi, Gazete Gazetesi’nde yazarlık yapmıştır.
Doğum: 1949, Osmaniye
Kitaplar: Bir başka açıdan Kemalizm, Diğer
Ebeveynleri: Ali Dilipak, Fatma Pakize Aksay
Çocukları: Ahsen Büşra Dilipak, Ahmet Taha Dilipak, Ali Osman Dilipak, Fatıma Zehra Dilipak

İlginizi Çekebilir

Veysi Kurt yeniden TCDD’nin başında

Veysi Kurt neci, nereli ve gücü nereden geliyor soruluyor. Çorlu tren faciasının acısı dinmeden Veysel …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sınırsız Hosting