Ana Sayfa / Manşet / Reina katliamcısı suçunu itiraf etti

Reina katliamcısı suçunu itiraf etti

Son dakika Reina teröristi suçunu kabul etti, parmak izi uyuştu. Reina katliamcısının üzerinden 197 bin dolar çıktı. İstanbul Valisi Vasip Şahin ve İstanbul Emniyet Müdürü Mustafa Çalışkan, düzenlenen basın toplantısında operasyona ilişkin bilgi veriyor.

Reina katliamcısının üzerinden çıkanlar. İstanbul Valisi Vasip Şahin teröristin üzerinden çıkanları açıkladı.

Ortaköy’deki Reina kulübüne yılbaşı gecesi saldırı düzenleyen terörist, İstanbul Esenyurt’ta sağ olarak yakalandı.
İstanbul Valisi Vasip Şahin ve İstanbul Emniyet Müdürü Mustafa Çalışkan, düzenlenen basın toplantısında operasyona ilişkin bilgi verdi.

Vasip Şahin: Menfur terör eyleminde 39 insanımızı yitirdik. O saldırıyı gerçekleştiren faille ilgili o günden bu yana emniyet ciddi bir çalışma yürüttü. Bu gece Esenyurt’ta yapılan operasyonda katil yakalandı. Katil Afganistan’da eğitim almış, 4 dil bilen iyi yetiştirilmiş bir terörist. Ülkemize 2016 Ocak ayında geldiği tahmin ediliyor. 7 bin 200 saat kamera incelemesi yapıldı, 2 bin polis görev aldı. Konya-Hatay ve İzmir’de ortaklaşa operasyon gerçekleştirildi. Terörist İstanbul’a geldiğinde Başakşehir’de ev kiralıyor. Sonra kendini gizlemeye çalışıyor. Polisimiz çok büyük emek sarf etti. Bu çalışma boyunca yaklaşık 152 adrese operasyon düzenledi.

gerekli işlemler yapılmak üzere ilgili mercilere teslim edildi. Teröristin üzerinde 197 bin dolar ele geçirildi. 2 adet tabanca ve şarjörü biri havalı tabanca, 2 adet drone, sim kartlar ve birçok materyal ele geçirildi. Terörist suçunu kabul etti. Aynı zamanda yapılan incelemeyle parmak izi de uyuşmuştur. Emniyet teşkilatımıza ve ilgili tüm birimlere teşekkür ediyorum. Temennimiz İstanbul’da bu tür hadiselerin yaşanmaması. Operasyonlar boyunca 2 bin 200 ihbar yapıldı. Bunlar çok önemli deliller. Hassasiyeti gösteren vatandaşlara teşekkür ediyorum.

Bunun DAEŞ adına yapıldığı net. Buna o gün yardım eden birileri var. Operasyon sırasında silah kullanılmadı. Ocak ayında illegal şekilde doğu sınırlarımızdan giriş yaptığı tahmin ediliyor. Bu akşam çocuğu yanında değildi. Polisimiz iğneyle kuyu kazar gibi çalışma yaptı. Yurtdışına kaçma ihmali olsaydı kaçacaktı. Eşinden alınan bilgiler operasyonun genişletilmesinde istifade edilen bilgiler olmuştur.”

İlginizi Çekebilir

Onur Akay darp edildi

Onur Akay’ı kim neden dövdü gündemdeki isim kim? kadir Doğulu Onur Akay’ı dövdürdü mü kim …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sınırsız Hosting