Ana Sayfa / Sağlık / Sağlık Bakanlığı’na KPSS ile alım başladı

Sağlık Bakanlığı’na KPSS ile alım başladı

KPSS ile Sağlık Bakanlığı’na iş başvurusu şartları ve tarihleri. Sağlık bakanlığı personel alıyor istenen KPSS puanı ve alınacak eleman sayısı ve branşları. KPSS Sağlık Bakanlığı personel alımları başladı. KPSS tercih başvuruları 2 Mart itibariyle başladı. ÖSYM, KPSS tercihi yapacak olan adaylar için uyarılarda bulundu.

Sağlık Bakanlığı 2017 personel alımları başladı. Sağlık Bakanlığı işbaşvuru yerleri ve KPSS. KPSS tercih başvuruları başladı. ÖSYM’nin sitesinde yayınlanan tercih kılavuzu ile Sağlık Bakanlığına personel alımı yapılacak. 2 Mart’ta başlayan KPSS tercihleri 9 Mart’ta sona erecek. Adaylar tercihlerini internet yoluyla ÖSYM’ye gönderecekler. KPSS başvurusu yapacak olan adaylar lisans, önlisans, ortaöğretim 2016 sınavından puan almaları gerekmektedir.

KPSS BAŞVURULARI HANGİ BANKAYA YAPILACAK?
KPSS tercihleri 2-9 Mart tarihleri arasında yapılacak. ÖSYM kendi internet sitesinden yaptığı açıklamada 15 TL olan tercih ücretinin Akbank, Kuveyt Türk, Türk Ekonomi Bankası, Halkbank ve Ziraat Bankasından yapılacağını belirtti.

KPSS TERCİHLERİ NASIL YAPILACAK?

KPSS tercihlerini yapacak olan adaylar internet üzerinden TC kimlik numara ve şifreleriyle giriş yapacaklar. Adaylar tercih yaparken kurallara dikkat etmeli. Lisans mezunu, önlisans tablosundan başvuru yapamaz. Veya da Ortaöğretim mezunu, lisans tablosundan başvuru yapamaz. Yaparsa, başvuruları geçerli olmayacaktır.

İlginizi Çekebilir

Can Ilgaz öldü

Yazar Vedat Özdemiroğlu’nun oğlu 26 yaşındaki Can Ilgaz beyin kanamasından öldü. Yazar Vedat Özdemiroğlu’nun oğlu …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sınırsız Hosting