Ana Sayfa / Kime Ait / Şarkıcı Cem Belevi aslen nereli, yaşı ve işi
CEM BELEVİ ASLEN NERELİ

Şarkıcı Cem Belevi aslen nereli, yaşı ve işi

Cem Belevi memleketi, kaç doğumlu, yaşı ve şarkıları. Şarkıcı Cem Belevi Denizli’de ünlü mankenlerle podyuma çıkarak mankenlik yapacak haberlerinin ardından herkes Cem Belevi’yi merak eder oldu. 

Şarkıcı Cem Belevi memleketi, kaç doğumlu, burcu ve Cem Belevi şarkılarını sizler için derledik. Cem Belevi, 4 Haziran 1987 tarihinde İzmir’de ressam bir anne ve piyanist bir babanın oğlu olarak doğmuştur. 7 yaşında ailesinin de desteği ile piyano dersleri alarak müziğe ilk adımlarını atmış oldu. 13 yaşında gitar çalmasını öğrenmeye başladı. Okul yıllarında konserler veren Cem Belevi, ilk bestelerini de o yıllarda yapmaya başladı.

CEM BELEVİ NE MEZUNU VE EĞİTİMİ

Üniversite eğitimi için İngiltere’ye gitti. 5 yıl kaldığı İngiltere’de ilk 6 ay Cambridge’te dil eğitimi, sonrasında 1 sene Londra David Game College’ta ekonomi ve 3 sene Brunel Üniversitesi’nde Uluslararası İşletme okuyarak üniversite eğitimini tamamladı.

Üniversite yılları sırasında Londra’nın büyüleyici ve romantik atmosferinde onlarca beste yaptı. Ayrıca Londra’dayken London Scholl Of Contemporary Music (LCCM)’te; Blues, Jazz ve Şan eğitimi aldı. Üniversiteden mezun olduktan sonra kariyerine Londra’da dünyaca ünlü bir şirkette çalışarak başladı. ancak müzik yapma isteği ile her şeyi bırakarak Türkiye’ye döndü ve 2011 yılında albüm çalışmalarına başladı.

2013 yılında ilk albümü “Bilmezsin”i çıkarttı.

Ajda Pekkan’dan dinlediğimiz ‘Kim Ne Derse Desin’ isimli şarkının düzenlemesini Mustafa Ceceli yaptı. Ve Ayşe Akın, “Kim Ne Derse Desin” şarkısında Cem Belevi ile düet yaptı. DMC müzikten çıkan İlk single’ı olmasına rağmen klip üç ayda yaklaşık 15 milyon kez tıklandı.

Albümleri :
2013 – Bilmezsin
2015 – Kim Ne Derse Desin (single)

Cem Belevi biyografisin de eksiklik veya katkı yapmak istediğiniz şeyler var ise lütfen konu altındaki yorum bölümünden bizlere iletin.

Cem Belevi burcu nedir: İkizler

Cem Belevi yaşı kaç: 04.Haziran.1987

Cem Belevi ö. tarihi:

Cem Belevi mesleği: Şarkıcı

Ayşe Akın ile birlikte söylediği “Kim Ne Derse Desin” şarkısı ile tanındı.

İlginizi Çekebilir

Hamdi Alkan EYT emeklisi oldu

Hamdi Alkan neci, nereli, yaşı ve kimdiri aranıyor. EYT’den emekli olan Hamdi Alkan kaç lira …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sınırsız Hosting