Ana Sayfa / Yaşam / Selahaddin Menteş nereli, yaşı ve neci

Selahaddin Menteş nereli, yaşı ve neci

Selahaddin Menteş aslen nereli,neci ve kim bilgileri. OHAL komisyonu başkanı Selahattin Menteş, Kenan İpek’in istifasıyla boşalan Adalet Bakanlığı Müsteşarlığı görevine getirildi. İşte Resmi gazetenin bugünkü sayısında yer alan atama kararları…

Adalet Bakanlığı yeni müsteşarı Selahaddin Menteş aslen nereli,kaç yaşında nerelerde görev yaptı ve kimdir tüm bilgileri. Adalet ile Gıda, Tarım ve Hayvancılık bakanlıkları müsteşarlıklarında görev değişimi yapıldı.
Adalet Bakanlığı Müsteşarı Kenan İpek, Bakanlık Yüksek Müşavirliğine atanırken, bu göreve Müsteşar Yardımcısı Selahaddin Menteş getirildi.
Resmi gazetenin bugünkü sayısında yer alan atama kararlarına göre, görevden alınan Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Müsteşarı Nusret Yazıcı’nın yerine de Müsteşar Yardımcısı Mehmet Hamdi Tunç atandı.
Aynı kararlar kapsamında, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Maden İşleri Genel Müdürlüğüne Bakanlık Müşaviri Mithat Cansız atanırken, Askeri Fabrikalar Genel Müdürü Murat Akkaya da Milli Savunma Bakanlığı Müşavirliğine getirildi.

SELAHADDİN MENTEŞ KİMDİR?
3 Ekim 1970 tarihinde Malatya’ da doğdu. ilk, orta ve lise eğitimini sırasıyla Sivrice İlköğretim Okulu, Sivrice Ortaokulu ve Sivrice Lisesinde tamamladı.
1988 yılında Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesine girdi. 1994 yılında mezun oldu.
1995 yılı Eylül ayında Elazığ Adli Yargı Hâkim Adayı olarak kamu görevine başladı. Stajını bitirdikten sonra 1998 yılında Denizli Buldan hâkimi olarak atandı. Buldan da ki görevinden sonra Eskişehir-Han, Adıyaman-Gölbaşı hâkimi olarak görev yaptı. Bu görevleri sırasında Kadastro Mahkemesi, Sulh Hukuk Mahkemesi, Asliye Ceza Mahkemelerinde çalıştı.
2006 yılında Diyarbakır’da CMK 250 maddeyle yetkili Ağır Ceza Mahkemesinde üye hâkim olarak görev yaptı.
2010 yılında Diyarbakır 1. Ağır Ceza Mahkemesi Başkanlığı ve Adli Yargı Adalet Komisyonu Başkanlığı görevlerini 2012 Haziran ayına kadar yürüttü.
2012 Yaz Kararnamesi ile Adana 4. Ağır Ceza Mahkemesi Başkanlığına atandı.
2013 yılında Mazeret Kararnamesi ile Ankara Adliyesine atandı.
2014 Şubat ayı itibari ile Müsteşar Yardımcısı olarak atanmıştır.
Son olarak 16 Mayıs 2017 tarihinde Olağanüstü Hal İşlemleri İnceleme Komisyonu Başkanlığına atanmıştır.
Evli ve iki çocuk babasıdır.

İlginizi Çekebilir

Barış Boyun neci, nereli, yaşı?

Barış Boyun aslen nereli, kaç yaşında, hangi çetenin lideri ve Barış Boyun örgütünün uçları işlediği …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sınırsız Hosting