Ana Sayfa / Kadınca / Sevim Dağdelen nereli,neci ve kim?

Sevim Dağdelen nereli,neci ve kim?

Almanya’da Meclis’te PYD bayrağı açan Sevim Dağdelen aslen nereli, kim ve neci bilgileri. Alman milletvekili Türk kökenli Sevim Dağdelen aslında bir Kürt kızı. İşte Sevim Dağdelen’in yaşamı, nereli olduğu, kaç yaşında olduğu ve bilgileri. 

Alman milletvekili Türk kökenli Sevim Dağdelen aslen memleketi, yaşı , işi ve kimdir bilgilerini sizler için derledik.

Türk kökenli Alman vekil Dağdelen, Almanya’nın DEAŞ’a karşı savaştığı halde, DEAŞ ile savaştığını iddia ettiği terör örgütü YPG’nin bayraklarını yasaklamasının mantıksız olduğunu öne sürerek bir anda terör örgütü YPG’nin bayrağını açtı.

SEVİM DAĞDELEN KAÇ DOĞUMLU NE MEZUNU
Alman Milletvekili Sevim Dağdelen 1975 Almanya Duisburg doğumlu Alman vatandaşı. Marburg’da hukuk eğitimi alıp Avusturya’da da eğitim gördü. Ailesi Erzincanlı. Köln Ünüversitesi’nde de eğitim aldı. Almanya’da çeşitli sendikalarda üyelikleri bulunan Dağdelen bir dönem Gazetecilikte yaptı. Meclise 2005 yılında ilk kez sol Parti’den girdi. Sonrasında Kuzey Ren Vestfalya eyaletinden 3 kez daha Bundestag’a girdi. 2008 yılındaki seçimlerde Vestfalya eyalet listesinde Almanya Federal Meclisine seçildi. Hukuk komisyonlarında ve Avrupa alt komisyonlarında üyelik yaptı. Türk-Alman Parlementolararası Dostluk Grubu Başkan Veilliği görevinde de bulundu.

İlginizi Çekebilir

Onur Akay darp edildi

Onur Akay’ı kim neden dövdü gündemdeki isim kim? kadir Doğulu Onur Akay’ı dövdürdü mü kim …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sınırsız Hosting