Ana Sayfa / Sağlık / Sigara Azerbaycan’da kapalı alanda yasak
SİGARA YASAT AZERİ

Sigara Azerbaycan’da kapalı alanda yasak

Azerbaycan’da sigara yasağı genişliyor son olarak kapalı alanlarda sigara içilmesi yasaklandı. dünyada kapalı alanlarda sigara içilmesinin yasaklandığı ülkelerden biri de Azerbaycan oldu. Azerbaycan’da kapalı alanlarda sigara içilmesini yasaklayan düzenleme kabul edildi.

Azerbaycan son dakika haberleri ve yeni sigara yasağı gelişmeleri. Aliyev. ülke genelinde kapalı alanlarda sigara içilmesini yasakladı. Azerbaycan Meclisi, kapalı alanlarda ve kamuya açık bazı alanlarda sigara içilmesini yasaklayan düzenlemeyi kabul etti. Milli Meclisin bugün yapılan oturumunda, “Tütün ürünlerinin kullanımının kısıtlanması” yasa tasarısı tartışmaya çıkarıldı ve kabul edildi. Yasa tasarısının 10. maddesi gereği sağlık ve eğitim kurumlarında, müze, tiyatro ve sinema salonlarında, özel ve kamuya ait iş yerlerinde, ticari ve sosyal hizmetlerin verildiği tüm kapalı yapılarda sigara içilmesi yasak olacak. Hava ve deniz limanlarının binalarında, tren istasyonlarında, garlarda, otobüs duraklarında, toplu taşıma araçlarında, taksilerde, asansörlerde, çocuk parklarında ve plajlarda da sigara içilmesi yasaklandı.

Oteller, kafe, bar ve restoranların kapalı alanları ile alt ve üst geçitlerde de sigara içilmesi yasaklandı. Ayrıca yasa gereği tüm işletme sahiplerinin sigara içilmesi için özel yerler ayırması gerekiyor, bu yerler dışında sigara içilmemesi lazım. Sigara içilmesi yasaklanan yerlerde ise “tütün içmek yasaktır” yazısının veya işaretinin olması gerekiyor. Yasaklı yerlerde sigara içilmesi halinde cezai işlemler uygulanması öngörülüyor.

İlginizi Çekebilir

Akıllı saat sizi hasta edebilir

Akıllı saat ve rahatsızlıkları. akıllı saat tehlikesi ve sağlık alanındaki büyük zararı. ABD Gıda ve …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sınırsız Hosting