Ana Sayfa / Kime Ait / Son ehliyet sınav sonuç
EHLİYET SINAV TARİH

Son ehliyet sınav sonuç

Ehliyet sınavı sonuçları bakma ve öğrenme, direksiyon sınav tarihleri ve yerleri. Son yapılan ehliyet sınav sonuçları açıklandı. Ehliyet sınav sonucu nasıl ve nereden itiraz edilir ehliyet sınav sonucu itiraz etme ücreti. Ay başında gerçekleşen ehliyet sınavının sonuçlarının aslında dün açıklanması bekleniyordu. Ehliyet sınavı sonuçlarını büyük bir heyecan içinde bekleyen sürücü adayları, dün sonuçların açıklanmamasıyla büyük bir strese girmişti. Ehliyet sınavı sonuçları bugün öğlen saatlerinden meb.gov.tr üzerinde yayınlandı ve ehliyet sınavı sonuçlarına kavuşan adaylar merakla diğer konuları araştırmaya başladı… İşte ehliyet sınavı sonuçları sorgulama sayfası ve sınava itiraza dair ayrıntılar.

Ehliyet son sınav sonuçları 2017 Ekim. Ehliyet Kasım 2017 direksiyon sınav tarihi ve yerleri. Geçtiğimiz günlerde ehliyet sınavı stresini yaşayan sürücü adaylarını bugün ehliyet sınavı sonucu heyecanı sardı. Ehliyet sınavı sonuçlarının açıklanacağı tarih MEB tarafından bugün olarak belirlenmişti ve açıklandı. Ehliyet sınavı sonuçlarınızı sorgulamak için basit bir işlem gerekiyor. Aşağıdaki link üzerinden Milli Eğitim Bakanlığı’nın sonuç açıklama sayfasına girip, TC kimlik numaranızı ve yan tarafta gördüğünüz güvenlik kodunu girerek sonuçlarınıza erişebilirsiniz. Ehliyet sınavı sonuçları MEB’den önce sürücü kurslarından öğrenilebilir olacak, sürücü kursunuzu arayarak öğrenebileceğiniz gibi sürücü kurslarından yapılacak açıklamadan kısa süre sonra aşağıdaki linkten erişebilirsiniz.
EHLİYET SINAVI SONUÇLARINA NASIL İTİRAZ EDİLECEK?
Ehliyet sınav sorularına, cevaplarına ya da sonuçlarına yapılacak olan itirazlar sınav sonuçlarının açıklanmasından sonraki 10 gün içerisinde yapılmalıdır. Bu süre içinde itiraz dilekçesi yazılarak ilgili kurum olan Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetler Genel Müdürlüğü’ne yollanmalıdır.
İtiraz başvuruları için Ziraat Bankası, Halk Bankası veya Türkiye Vakıflar Bankası şubelerinden birisine ”Kurumsal Tahsilat Programı” aracılığıyla 20 TL itiraz ücreti yatırılması gereklidir. Ücretin ödendiğine dair makbuzu da alıp itiraz dilekçesine eklemelisiniz. Başvurusu, sınavı geçersiz sayılan adaylar ile sınava girmeyen adayların itiraz başvuruları dikkate alınmayor. Faksla yapılan itirazlarda dikkate alınmayacak olup itirazların cevaplanma sürecinde ÖDSGM’nin genel evrak kayıt tarihleri esas alınıyor.
Başvurusu/sınavı geçersiz sayılan, sınava girmeyen, sınava alınmayan ya da sınavdan çıkarılan, kursiyerlerin/kurumların bu konuyla ilgili itiraz başvuruları dikkate alınmıyor.
Süresi geçtikten sonra yapılan itirazlar dikkate alınmıyor ve cevaplandırılmıyor.
Faksla yapılan itirazlar dikkate alınmıyor ve cevaplanmıyor.

İlginizi Çekebilir

Ankara emekli mitingi tarihi ve saati

Emekli mitingi Ankara kaç kişi katıldı katılacak bilgisi. 26 mayıs Ankara büyük emekli mitingi. CHP …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sınırsız Hosting