Ana Sayfa / Manşet / Sözcü’de FETÖ operasyonu

Sözcü’de FETÖ operasyonu

Sözcü Gazetesi’nde FETÖ’den gözaltına alınanların isimleri ve gazetenin sahibi. Son dakika Sözcü Gazetesi FETÖ operasyonu gözaltına alınanlar 19 Mayıs 2017. Sözcü Gazetesi’nde sahibi Burak Akbay’ın da aralarında bulunduğu dört kişi için gözaltı kararı verildi. Gazetenin İzmir ve İstanbul bürolarında arama yapılıyor. Gazetenin internetten sorumlu müdürü Mediha Olgun gözaltına alındı.

Sözcü Gazetesi’ne FETÖ operasyonu ve gözaltı kararı bulunan gazete çalışanları ve sahibi. Sözcü Gazetesi‘ne FETÖ operasyonu başlatıldı. Gazetenin sahibi Burak Akbay için gözaltı kararı kararı verildi. Gazeteye yöneltilen suçlamalar arasında FETÖ’ye yardım iddiası bulunuyor.

MEDİHA OLGUN GÖZALTINDA

Gazetenin İstanbul ve İzmir’deki bürolarında arama yapıldığı edinilen bilgiler arasında. 

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen soruşturma kapsamında, Sözcü Gazetesi’nin sahibi Burak Akbay’ın da aralarında bulunduğu 4 kişi hakkında ”FETÖ’ye üye olmamakla birlikte örgüt adına suç işledikleri” iddiasıyla gözaltı kararı çıkarıldı.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Basın Suçları Bürosu’nca yürütülen soruşturma kapsamında, Sözcü gazetesinin sahibi Burak Akbay ve internet sorumlu müdürü Mediha Olgun’un da aralarında bulunduğu 4 kişi hakkında gözaltı kararı verildi.

Savcılığın talebi üzerine nöbetçi sulh ceza hakimliğince arama ve el koyma kararı da alındı. Polis ekipleri, söz konusu 4 kişinin ikametlerinde arama yaptı.

Gazetenin internet sorumlu müdürü Olgun’un gözaltına alındığı, gazetenin sahibi Akbay’ın ise yurt dışında olduğu öğrenildi.

Savcılığın soruşturmayı, ”FETÖ’ye üye olmamakla birlikte örgüt adına suç işlemek”, ”Cumhurbaşkanına suikast ve fiili saldırı”, ”Türkiye Cumhuriyeti Hükümetine karşı silahlı isyan” suçlarından başlattığı öğrenildi.

İlginizi Çekebilir

Borsada işlem ücreti oranı

Borsa İstanbul’da işlem ücreti başlıyor. Borsa yatırımcısı artık her işlemde devlete para ödeyecek. İktidar günden …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sınırsız Hosting