Ana Sayfa / Kime Ait / Temsa nerenin merkezi nerede?
TEMSA OTOBÜS NERENİN

Temsa nerenin merkezi nerede?

Temsa markası hangi ülkenin firması ve malı, nerede üretiliyor bilgisi. Temsa arabalar ve modelleri. Temsa otobüsler ve pazar payı. Türk malı Temsa kaç ülkeye ihraç ediliyor şirketin temel özellikleri. 

Temsa ve ikinci el Temsa fiyatları çok aranır. Temsa otomobiller nerenin bilgisi. Temsa firması, otobüs ve midibüs üreten bir vasıta firmasıdır. 1968 yılında kurulan Temsa ülkemizde üretilmektedir. Üretim ve yurt dışına ihracat yapmaktadır. Bunun dışında Mitsubishi marka otomobillerin üretimini ve satışını yapan firmadır.

TEMSA MARKASI VE TEMSA HABERLERİ

Temsa firmasının Adana ilinde, 555.000 metrekarelik bir üretim tesisi bulunmaktadır. Bir yılda 4.000 adet otobüs ve midibüs ve 7.500 adet hafif kamyon üretmektedir. Yılda toplamda 11.250 adet araç üretme kapasitesine sahip bir markadır. Temsa fabrikasında, şehirler arası taşıma ve turizm için Safir model otobüs, midibüs olarak prestij model, toplu taşımalar için avenue otobüsler üretmektedir. Bunun dışında yurt dışında Amerika için TS35, TS30, TS45 modelleri, Avrupa için Avenue, LD, Midi Coach segmentinde ise MD9 otobüsleri üretmektedir.

Temsa avrupada Fransa, Almanya, İtalya, Avusturya, İsveç, Litvanya ve Benelüks ülkelerinin dışında Amerika Birleşik Devletlerinde ve Bazı Türk Cumhuriyetlerinde satış yapmaktadır.

Temsa Hangi Ülkenin

Cevap: Türkiye

Temsa Markasının Modelleri

Türkiye Pazarındaki Modelleri

Safir Plus/Safir Plus VIP
Temsa, 2015 yılı Sonu itibariyle Safir modelinin 3. nesli olarak Piyasaya sürülen Safir Plus ve Safir Plus VIP Modellerini tanıtmıştır. Teknik özellikleri Önceki serisi ile aynı olmakla birlikte Dış Görüntüsünde Önemli Ölçüde Değişikliğe gidilmiştir.

Prestij SX
1992 yılından beri üretilen Prestij Modelinin yenilenen iç ve dış dizaynıyla 2016 yılı Nisan ayı başında üretime başlanan 6. nesli Prestij SX, Temsa tarafından düzenlenen sektör buluşması günleri ile tanıtılmıştır.

Avenue
Avenue CNG
Avenue Körüklü
Avenue IBus
Temsa tarafından Avenue ürün gamına eklenen Son Model olan Akıllı otobüs IBus, Sürücüsüne akıllı telefon vasıtası ile aracın arıza, Diagnos ve kalan yakıt gibi teknik bilgilerini ve araç donanımını kontrol etme imkanı vermektedir.

MD9 LE
MD9 electriCITY
Temsa’nın Elektrikli otobüs çalışmalarının ürünü olarak üretilen Model, 6 saatlik şarj ile 130 KM menzil kat edebilmektedir.

Prestij City
Tourmalin
Yeni Maraton
Avrupa Pazarındaki Modelleri

HD/RHD
LD
MD9
MD9 LE
Avenue
Amerika Birleşik Devletleri Pazarındaki Modelleri

TS 30
TS 35
TS 45
Temsa Hangi Ülkenin adlı yazımızı okuduğunuz için teşekkür ederiz. Bu bilgiyi sizlerle paylaşmaktan mutluluk duyarız.

TEMSA ŞİRKET GENEL BİLGİLERİ
Hangi Ülkenin: Türkiye
Kuruluş Tarihi: 1968
Şirketin Konumu: Mechelen (Belçika), İstanbul (Türkiye), Kahire (Mısır) ve 46 Ülke
Şehir: Adana
Alanı: İmalat
Ürünü: Otobüs, Kamyon, Otomotiv, İş makinası
Çalışan Sayısı: 1500

İlginizi Çekebilir

Yapı Kredi Bankası kaç paraya satılıyor?

Yapı Kredi Bankası kime ait., hisse durumu ve kim alacak bilgisi. Yapı Kredi kaç para …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sınırsız Hosting