Ana Sayfa / Sağlık / Tırnak batmasına ne iyi gelir
TIRNAK BATMASINA NE YAPILIR

Tırnak batmasına ne iyi gelir

Sağlık açısından zaman zaman hepimiz bir sorunla yani tırnak batmasıyla karşılaşırız. tırnak batması canımızı çok acıtır hemen bir çözüm bulmak isteriz. Özellikle ayak baş parmağımızda tırnak batması çok yaşanır. Bunan elbette nedenleri var. Makalemizde hem tırnak batmasının nedenlerini hem de tedavi ve çözümlerini paylaşacağız. 

Hayatımızda yaptığımız bazı yanlışlıklar canımızı yakar. Yanlış tırnak kesimi, yanlış ayakkabı seçimi gibi bazı sebeplerden dolayı tırnak batmasına maruz kalabiliriz. Tırnak batmasına en iyi çözümü sizler için araştırdık. Ayak baş parmaklarda sıkça yaşanan tırnak batması için en kesin ve net tedavi yöntemini bulduk. Genellikle baş parmaklarda görülen tırnak batması, hatalı kesme, yanlış ayakkabı seçimi gibi nedenlerden meydana gelirken tel uygulaması ile acısız bir şekilde tedavi edilebiliyor.

DOĞRU TIRNAK NASIL KESİLİR

El ve ayak bakımının en önemli unsurlarından biri de tırnak kesimi ve bakımıdır. Özellikle ayak parmaklarının tırnaklarını keserken daha çok dikkatli olmalıyız. tırnak batmalarının çoğu ayak tırnaklarından kaynaklarından kaynaklanıyor. Dermaslim Estetik ve Güzellik Merkezi Kurucusu Bihter Fidangül, tırnak batmasının, genetik yatkınlık, hatalı kesme veya pedikür işlemleri, yanlış ayakkabı seçimi, travma gibi değişik nedenlerden oluşabildiğini söyledi. Tırnak batmasının genellikle baş parmaklarda görülen bir durum olduğunu dile getiren Fidangül, “Tırnak iki yanda veya tek yanda aşağıya doğru kıvrılarak deri içine doğru uzar ve deriye gömülür” dedi.

Tırnak batmasında genellikle ilk yakınmanın batmadan kaynaklanan acı ve giderek tırnağın uzaması sonucu batmanın artışına bağlı ağrı olduğunu kaydeden Fidangül, “Özellikle bu noktaya yapılan temaslarda ve zorlamalarda ağrı artar. Tırnağın çevresinde enfeksiyon gelişebilir. Tırnak batması sorunu doktorumuzun tıbbi değerlendirmesinden sonra gerekli gördüğü şekilde tedavi edilir” diye konuştu.

“TEL UYGULAMASI İLE ACISIZ TEDAVİ”

Acısız tırnak batması tedavisi için uzmanlar bakın ne diyor. Fidangül, “Tırnağın yapısı ve batığın durumu uygun ise kliniğimizde ayak sağlığı uzmanları tarafından takılan plastik veya tel destekler ile tırnağın tırnak yatağında düzgün uzaması tırnak batığının düzeltilmesi mümkündür. Bu uygulamalar tamamen acısız olup yaşam tarzınıza hiçbir kısıtlama getirmez” ifadelerini kullandı.
Güzellik Merkezi Kurucusu Bihter Fidangül uygulamakta oldukları tel ve bant sistemlerini şöyle sıraladı:

“3TO Tel uygulaması: Batık ve roll-on tırnaklar 3TO tel sistemi ile başarı ile tedavi edilmektedir. Tırnak etrafında ki doku iltihaplanmış olduğu durumlarda da 3TO tel sistemi rahatlıkla kullanılmaktadır. 3TO sistemi 3 parçadan oluşup, uçlarındaki küçük kancalar tırnak kenarlarına yerleştirilip tırnağın orta kısmında bir halka ile birbirine bağlanır. Böylece tırnağın batan kısımları hafifçe kaldırılarak çevre doku rahatlatılır. Bu sistemle tırnağın doğal uzaması desteklenmiş olup tırnak doğru şekle getirilir. Bu tedavi 3TO eğitimini almış ayak sağlığı uzmanlarımız tarafından uygulanmaktadır.

VHO Tel Uygulaması: Batık ve roll-on tırnaklar VHO tel sistemi ile başarılı bir şekilde tedavi edilmektedir. VHO tel sistemi tel takma yöntemlerinin gelişmiş en son şeklidir. Uygulama tamamen acısız olup, 3 parçadan oluşur uçlarındaki küçük kancalar tırnak kenarlarına yerleştirilip tırnağın orta kısmında bir halka ile birbirine bağlanır.

Böylece tırnağın batan kısımları hafifçe kaldırılarak çevre doku rahatlatılır. Bu sistemle tırnağın doğal uzaması desteklenmiş olup tırnak doğru şekle getirilir. Bu tedavi VHO eğitimini almış ayak sağlığı uzmanlarımız tarafından uygulanmaktadır.”

İlginizi Çekebilir

Bilecik define kazısı faciası

Söğüt’te define arayışı faciayla sonuçlandı. Bilecik define bulunan yerler hemen dikkat çekti ölüm haberi peşinden …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sınırsız Hosting