Ana Sayfa / Yaşam / Trump’ın sözde Ermeni soykırımı açıklaması

Trump’ın sözde Ermeni soykırımı açıklaması

24 Nisan sözde Ermeni soykırımı ile ilgili olarak ABD Başkanı Trump’ın yaptığı açıklama. Trump, 1915 olayları için büyük felaket dedi. ABD Başkanı Trump, 1915 olayları için ‘Büyük Felaket’ ifadesini kullandı

Trump’ın Ermeni soykırımı yalanı ile ilgili açıklaması 24 Nisan. 1915 olaylarının her sene anıldığı 24 Nisan’da ABD Başkanı Trump, daha önceki başkanların mesaj yayınlama geleneğini bozmadı. Trump, 1915 olaylarıyla ilgili yayınladığı mesajında yaşananlarla ilgili “Büyük Felaket” ifadesine yer verdi. “Büyük Felaket” tanımını ABD Başkanları arasında ilk kez Obama kullanmıştı.

“ACI ÇEKENLERİ HATIRLIYOR VE ANIYORUZ”

Trump yayınladığı mesajında şu ifadeleri kullandı:

Bugün 20’nci yüzyılın en kötü kitesel mezalimlerinden biri olan Meds Yeghern (Büyük Felaket) boyunca acı çekenleri hatırlıyor ve anıyoruz.

1915 yılının başında, Osmanlı İmparatorluğu’nun son yıllarında 1,5 milyon Ermeni yerlerinden edildi, katledildi ve ölüme doğru yürüdü.

“ERMENİ TOPLUMUNUN YANINDAYIZ” MESAJI VERDİ

Trump, ABD’de ve dünyanın dört bir yanında, çok fazla kişinin çektiği acı ve masum hayatların kaybedilmesi anısına yas tutan Ermeni toplumunun yanında olduğunu söyledi.

İlginizi Çekebilir

Almanya Mehmet’i arıyor

Dortmund kentinde bir Türk katliam yaptı polis kaçan Mehmet Ö.yü arıyor. Almanya, korkunç Türk Mehmet’i …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sınırsız Hosting