Ana Sayfa / Genel / Tunceli düşen helikopterde ölenlerin isimleri (18 nisan)

Tunceli düşen helikopterde ölenlerin isimleri (18 nisan)

Tunceli düşen helikopterde ölen hakim ve polislerin isimleri ve memleketleri belli oluyor. Son dakika Tunceli helikopter düştü haberleri. Tunceli’de içinde 7 polis, 1 hakim, 1 astsubay, 3 uçuş ekibi olan helikopter düştü iddiası. Son dakika Tunceli haberleri. Tunceli’de helikopterde 2 hakim, 7 polis ve 3 personelin olduğu belirtiliyor. Arama kurtarma çalışmaları sürüyor. Tunceli’nin Pülümür ilçesinden 11.40’da kalkan Emniyet Genel Müdürlüğü’ne ait Sikorsky S-70 Blackhawk tipi helikopter ile Tunceli’deki görev uçuşu sırasında saat 11.50 sıralarında telsiz teması kesildi.

Tunceli’de düşen helikopterde ölen hakimler, polisler ve helikopter uçuş ekibinin isimleri ve memleketleri açıklanacak. İçişleri Bakanlığı’ndan düşen helikopterle ilgili açıklama bekleniyor.Tunceli son dakika helikopter düştü haberleri ve ayrıntıları. Tunceli’de 1  Hakim, 7 Polis, 1 astsubay ve 3 personelin olduğu bildirilmişti helikopterin enkazının arandığı kaydediliyor.  Hekikopter’de en az 12 kişi bulunuyor haberleri de geliyor. Helikopter emniyete aitti ve içinde hakim ve polisler bulunuyordu.  Helikopterin referandumda görev yapan personeli taşıdığı belirtiliyor. Kaza alanına arama kurtarma ekipleri sevk edildi.  Tunceli’de 11 emniyet personelini taşıyan helikopter düştü. Arama-kurtarma çalışmaları sürüyor. Tunceli’den bir son dakika haberi geldi. İçinde 7’si polis, 2’si hakim ve 3’ü personel olmak üzere 12 kişinin bulunduğu helikopterin düştüğü belirtiliyor. Bölgeye çok sayıda arama kurtarma ekibi sevk edildi.

Tunceli’nin Pülümür ilçesinden 11.40’da kalkan Emniyet Genel Müdürlüğü’ne ait Sikorsky S-70 Blackhawk tipi helikopter ile Tunceli’deki görev uçuşu sırasında saat 11.50 sıralarında telsiz teması kesildi.

Tunceli’de hakim ve savcıları taşıyan helikopter düştü. Helikopterde 1 hakim, 7 polis, 1 astsubay ve 3 personel vardı.
VALİLİK: 10 DAKİKA SONRA SİNYAL KESİLDİ
Tunceli Valiliği’nden yapılan açıklamada şöyle denildi:
“18 Nisan 2017 günü saat 11.40 sıralarında Pülümür ilçemizden havalanan Sikorsky tipi Polis Helikopterinden kalkışından yaklaşık (10) dakika sonra sinyal alımı kesilmiştir. Söz konusu Helikopterde 7 polis memuru, 1 hakim, 1 astsubay ve 3 mürettebat olduğu değerlendirilmektedir.
Helikopterin olumsuz hava şartlarından dolayı düştüğü değerlendirilmekte olup, bölgeye çok sayıda arama kurtarma ekibi sevk edilmiş olup gelişmelerden kamuoyuna bilgi verilecektir.”

Kurtarma ekipleri helikopterin enkazına ulaşmaya çalışıyor. Diyarbakır’dan bir askeri ekip ve 10 kişilik AFAD ekibi, helikopterle Tunceli’ye gönderildi.

TUNCELİ EMNİYETE AİT HELİKOPTER DÜŞTÜ

Tunceli’de düşen Emniyet Genel Müdürlüğü’ne ait polis helikopterinin saat 13.30 sıralarında radardan kaybolduğu belirtiliyor. Helikopterdeki hakimlerin seçim kurulunda görevli olduğu öğrenildi.

A Haber Yurt Haber Şefi Kerim Ulak’ın verdiği bilgiye göre, helikopterin yoğun sis ve hava muhalefeti nedeniyle düştüğü öğrenildi.

Helikopterin, referandumda görev yapan personeli görev yerlerine taşımak için kalktığı öğrenildi.

Bölgede arama kurtarma çalışmaları başlatıldı. Helikopterin Pülümür, Ovacık ilçesi arasında düştüğü bildirildi. Bölgede arazi şartlarının olumsuz olduğu ve dağlık bir arazi olduğu biliniyor.

Helikopterle irtibatın kesildiği noktadan başlayan arama kurtarma çalışmaları, bölgeye gönderilen helikopterlerle devam ediyor. Ekipler sevk edildi. Arama çalışmaları havadan yürütülüyor.

Sisli havaya rağmen pilotlar bölgeye hızlı bir şekilde intikal ediyor.

10 KİŞİLİK AFAD EKİBİ TUNCELİ’YE GÖNDERİLDİ

DHA’nın geçtiği son dakika bilgisine göre, Tunceli’de, içerisinde Ovacık İlçesi Hakimi ve güvenlik güçlerinin bulunduğu polis helikopteri radardan kayboldu. Helikopterle irtibat sağlanamıyor. Diyarbakır’dan bir askeri ekip ve 10 kişilik AFAD ekibi, helikopterle Tunceli’ye gönderildi.

Ayrıntılar geldikçe paylaşacağız.

İlginizi Çekebilir

2024-ALES/2 başvuru başladı

ÖSYM son dakika haberleri. 2024-ALES/2 başvuruları başladı, son tarih ne zaman sorusu. 2024 ALES sınav …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sınırsız Hosting