Ana Sayfa / İlginç / Türkiye için ABD’den vatandaşlarına uyarı 26 Ocak 2017

Türkiye için ABD’den vatandaşlarına uyarı 26 Ocak 2017

Amerika, Türkiye’de yeni terör saldırıları olabilir diye vatandaşlarını uyardı. belli bölgelere gitmemeleri için ikaz etti 26 Ocak. ABD’den doğu ve güneydoğu illeri için terör uyarısı geldi vatandaşlarına. ABD Dışişleri Bakanlığı vatandaşlarını, “olası Türkiye ziyaretlerini gözden geçirmeleri” konusunda uyardı.

Amerikadan Türkiye uyarısı geldi vatandaşlarına ve terör saldırısı olabilir dedi. ABD ne zaman Türkiye için uyarısı yapsa bir yerlerde patlama çatlama olması dikkat çekiyor. Bakanlık web sitesinde yayımlanan uyarı yazısında; ABD vatandaşları, artan terör eylemlerine dikkat çekilerek, Türkiye’nin Güneydoğu bölgesine gitmekten kaçınmalarını tavsiye edildi. Bakanlık ayrıca, ABD devlet görevlilerinin İstanbul ve Türkiye’nin Güneydoğu bölgesine yapacakları resmi ziyaretlere kısıtlamalar getirdi.

ABD Dışişleri Bakanlığı, Türkiye’deki terör saldırılarının büyük etkinlikler, turistlerin yoğun olduğu yerler, restoranlar, gece kulüpleri, ibadethaneler ve çeşitli ulaşım merkezlerinde gerçekleştirildiğini ve özellikle yabancıların cinayet ve adam kaçırma eylemlerinde hedef alındığını belirti.

Bakanlık vatandaşlarına, kişisel güvenlik önlemlerini gözden geçirmelerini, yerel haber kaynaklarını takip etmeleri ve her an tetikte olmalarını önerdi.

 

İlginizi Çekebilir

Trump suikast gizemi, kim yaptı?

Trump’a kim suikast düzenledi, saldırgan kim çıktı. ABD’de başkanlara yönelik suikast girişimleri. ABD Başkan Adayı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sınırsız Hosting