Ana Sayfa / Manşet / Van’da şehit askerin kimliği memleketi

Van’da şehit askerin kimliği memleketi

Van son dakika şehit haberi. Van’da şehit olan askerin kimliği ve memleketi 22 Ekim, şehit haberi Van’dan geldi.  Başkale İlçesi’nde PKK’lı teröristlerle güvenlik güçleri arasında çıkan çatışmada 1 asker şehit oldu, 2 asker de yaralandı. Operasyonlarda 3 PKK’lı terörist de öldürüldü.

Teröre bir şehit daha verdik. Acı haber Van’dan geldi. Van Başkale’de 1 asker şehit oldu. Van’ın Başkale İlçesi Esenyamaç Mahallesi kırsalında yürütülen operasyonlar sırasında PKK’lı teröristlerle sıcak temmas sağlandı. Çıkan çatışmada 1 asker şehit olurken, 2 asker de yaralandı. Operasyonlarda 3 PKK’lı terörist de öldürüldü. Helikopterle Van’a sevki edilen yaralı askerlerin sağlık durumlarını iyi olduğu belirtildi. Bölgede başlatılan operasyon sürüyor.

SİLAH VE MALZEME ELE GEÇİRİLDİ

Van Valiliği, Başkale İlçesi’nde 1 askerin şehit olduğu saldırıyla ilgili yaptığı açıklamada, 3 teröristin saldırı hazırlığında olduğunu açıkladı. Açıklamada ayrıca, arazide yapılan aramalarda 1 kanas keskin nişancı tüfeği, 1 adet AK-47 piyade tüfeği, 1 tabanca, 3 el bombası, 1 dizüstü bilgisayar, 1 cep telefonu, 1 fotoğraf makinesi, 1 taşınabilir akü ile 1 harita ele geçirildiği belirtildi.

İlginizi Çekebilir

Papua Yeni Gine heyelan faciası

Papua yeni Gine’de 2 binden fazla insan toprak altında tarihin en büyük heyelan faciası yaşanıyor. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sınırsız Hosting