Ana Sayfa / Genel / Vezir Parmağı Anamur’da yasaklandı
MEHMET TÜRE VEZİR PARMAĞI

Vezir Parmağı Anamur’da yasaklandı

Vezir Parmağı filminin Anamur’da gösterimi yasaklandı. Mersin’in Anamur Belediye Başkanı MHP’li Mehmet türe, Mahsun Kırmızıgül’ün son filmi Vezir Parmağı’nın ilçedeki sinemada gösterimini yasakladı ve ilginç bir de açıklama yaptı. Vezir parmağı filminin konusu Türk milliyetçilerini kızdırdı. Mersin’in Anamur İlçe Belediye Başkanı MHP’li Mehmet Türe, Mahsun Kırmızıgül’ün senaryosunu yazıp yönettiği ve başrolde oynadığı ’Vezir Parmağı’ filminin ilçedeki sinemada oynatılmasına izin vermeyeceğini açıkladı.

Anamur’da Vezir Parmağı filmine yasak geldi iddiası. Anamar MHP’li Belediye Başkanı Mehmet Türe, Mahsun kırmızıgül’e çağrı yaptı, senaryo desteği vereceğini söyledi. Emekli Yüzbaşı olan Belediye Başkanı Mehmet Türe, sosyal medya hesabından ‘Ben olduğum müddetçe, Mahsun Kırmızıgül gibi birinin ’Vezir Parmağı’ filmi ve benzerleri asla Anamur sınırlarında gösterime giremez. Film Belediye Sinemamızdan iptal edilmiştir’ yazılı bir paylaşımda bulundu.

VEZİR PARMAĞI FİLMİ MEHMET TÖRE’Yİ KIZDIRDI

ANAMUR’UN NÜFUSU 64 BİN İLÇEDE TEK SİNEMA SALONU VAR 

ANAMUR MERSİN’İN İLÇELERİNDEN BİRİ. 64 bin nüfuslu ilçedeki tek sinema olan Anamur Belediyesi Kültür Müdürlüğü’ne bağlı Belediye Sinema Salonu’nda açıklamalarda bulunan Türe şu iddialarda bulundu:

“PKK terör örgütüne sempati ile bakan, PKK terör örgütüne ’terör örgütü’ diyemeyen ve operasyonlara karşı gelen, Türkiye Cumhuriyeti’ni suçlayan bu ve bunun gibi sanatçılara bizim de bir tavrımız, bir sözümüz olacaktır. Bu nedenle Anamur Belediye Sinema Salonu’nda Vezir Parmağı filmi gösterilmeyecek. Sadece bu değil, bunun gibi filmlerin Anamur Belediye sınırları içerisinde oynamaları mümkün değil. Amacımız bir mesaj vermek.”

PKK TERÖRÜNÜ FİLM ÇEK
Mahsun Kırmızıgül’e terörle mücadele eden askerler ile polislerin filmini çekmesini de öneren Türe şöyle konuştu:”Eğer bir film yapacaksa PKK terör örgütü ile mücadele eden asker ve polisin oynayacağı, senaryosunun buna göre ayarlanacağı bir film yapsın. Biz de destekleyelim. Eğer senaryoda bir sıkıntı çekiyorsa, onun senaryosunu da ben yazarım. Çünkü biz eski bir askeriz. Bu konuda bol miktarda mücadelemiz var. Tavrımız var, kahramanlarımız var. Dolayısıyla Mahsun Kırmızıgül gibi sanatçıların, PKK terör örgütüne sempati duyan sanatçıların Anamur sınırları içerisinde yer bulması, halkla buluşması mümkün değil. Amacımız siyasi şov yapmak değil. Vatanımızın ve milletimizin birlik beraberliğe en çok ihtiyaç duyduğu bu dönemde safımı Türkiye Cumhuriyeti devletinden ve Türk Milletinden yana belli etmek istiyorum.”

İlginizi Çekebilir

Başak Demirtaş İBB başkanlığına aday oluyor

Cezaevindeki Selahattin Demirtaş’ın eşi Başak Demirtaş, HEDEP’in İstanbul Belediye Başkan adayı oluyor. Ekrem İmamoğlu’nun karşısına …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sınırsız Hosting