Ana Sayfa / Sağlık / Vücuttan nikotin attıran içecek ve bitkiler
REFLÜYE İYİ GELEN KARIŞIMLAR ÇAYLAR

Vücuttan nikotin attıran içecek ve bitkiler

Bazı bitkilerin suyu vücudumuzda biriken nikotinin atılmasını kolayca sağlıyor. sağlık için sigara içinlerin mutlaka içmesi gereken içecekler ve bunlar nikotinin vücuttan çok hızlı atılmasını sağlıyor. Sigara içenlerin vücudunda biriken nikotinin etkileri yıllarca devam edebilir. Bazı besin maddelerinin ise bu nikotini temizlediği belirtilmektedir.

Bazı bitkilerin içecek olarak tüketilmesi hem sağlık hem de nikotinin atılmasını sağlıyor. Sigara içinler mutlaka aşağıda verdiğimiz bitkilerin ve sebzelerin suyunu içmek zorunda.

Kivi

Kivi, nikotini vücuttan atmanızı sağlar ve bol miktarda vitamin içerir.
Isırgan

Isırgan bol miktarda demir ve dezenfektan özellik gösteren madde içerir. Isırgan otu sayesinde vücudunuzda biriken nikotinden kurtulabilirsiniz.
Havuç suyu

Sigara tiryakisiyseniz her içtiğiniz sigaradaki nikotinin vücudunuzda 3 gün kaldığını unutmayın. Cilde zarar veren nikotinin bu etkisine karşı havuç suyu içebilirsiniz. Vitaminler açısından zengin olan havuç suyu cildin kendini yenilemesini ve nikotinden arınmasını sağlar.
Su

Su, vücuttaki zehirli maddelerin atılması için çok önemlidir. Vücudunuz susuz kalırsa hücrelerin yenilenmesi ve nikotinin etkilerinin azaltılması zorlaşır.

İlginizi Çekebilir

Bilecik define kazısı faciası

Söğüt’te define arayışı faciayla sonuçlandı. Bilecik define bulunan yerler hemen dikkat çekti ölüm haberi peşinden …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sınırsız Hosting