Ana Sayfa / Kime Ait / Yaşar Tüzün yaşı, nereli ve neci
YAŞAR TÜZÜN KİMDİR

Yaşar Tüzün yaşı, nereli ve neci

CHP yeni Meclis Başkanvekili Yaşar Tüzün aslen nereli,kaç doğumlu, gerçek mesleği ve ne zamandır nerenin milletvekili soruları. CHP’nin yeni Meclis Başkanvekili Yaşar Tüzün oldu.

Yaşar Tüzün neci, eğitimi, gerçek mesleği ve nereli soruları. CHP Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında toplanan CHP TBMM Grubu’nda, grup yönetimi ve Meclis yönetimi için seçim yapıldı. Basına kapalı toplantıda; grup başkanvekillikleri, grup yönetim kurulu, grup disiplin kurulu üyelikleri ve denetçiler için oy kullanıldı.

YENİ MECLİS BAŞKANVEKİLİ

En çekişmeli yarış ise Akif Hamzaçebi’nin oturduğu Meclis Başkanvekilliği için oldu. Bu göreve yeniden aday olan Akif Hamzaçebi kullanılan oyların 48’ini alırken, rakibi Bilecik milletvekili Yaşar Tüzün 76 oy aldı.
Bu sonuçla CHP’nin yeni Meclis Başkanvekili Yaşar Tüzün oldu.

CHP’Lİ YAŞAN TÜZÜN MEMLEKETİ, KAÇ DOĞUMLU, YAŞI
Yaşar Tüzün, 18 Ocak 1966’da Bilecik’te doğdu. Babasının adı Mehmet, annesinin adı Saadet’tir. İş Adamı; Ticaret Lisesi’ni bitirdi. Bilecik Genç İşadamları Derneği Başkanlığı, Bilecikspor Kulübü Başkanlığı, Marmara Boğazları ve Belediyeler Birliği Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerinde bulundu. Bilecik Belediye Başkanlığı yaptı. 22. Dönem Bilecik Milletvekili. 22. Dönem’de TBMM Başkanlık Divanı Kâtip Üyeliği görevinde bulundu. 23. Dönem’de aynı göreve yeniden seçildi. Orta düzeyde Fransızca bilen Tüzün, evli ve 2 çocuk babasıdır.

İlginizi Çekebilir

Ankara emekli mitingi tarihi ve saati

Emekli mitingi Ankara kaç kişi katıldı katılacak bilgisi. 26 mayıs Ankara büyük emekli mitingi. CHP …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sınırsız Hosting