Ana Sayfa / Kime Ait / Yeni Yavuz Sultan Selim Köprüsü zam miktarı
YAVUZ SULTAN SELİM KÖPRÜSÜ ZAM

Yeni Yavuz Sultan Selim Köprüsü zam miktarı

Yavuz sultan Selim Köprüsü ve bağlantı yolları en düşük ve en yüksek geçiş ücreti belli oldu. Yavuz Sultan Selim Köprüsü’ne gelen son zam ve araba geçiş ücretleri yeni. Yavuz Sultan Selim Köprüsü ve bağlantılı yol ücretleri şubat ayında yüzde 23 artırıldığı ortaya çıktı. Zam, İBB’nin Karayolları’na yazdığı yazı ile öğrenildi.

Son Yavuz Sultan Selim Köprüsü‘ne yapılan zam oranı. Yavuz Sultan Selim Köprüsü ve bağlantı yollarına zam geldi. Zammın nedeni dolar fiyatındaki artış. 3. Köprü ve bağlantı yollarındaki artış yüzde 23’ü buldu. En kısa mesade olan 600 metrelik yol için alınan ücret 65 kuruştan 80 kuruşa çıktı.

NTV’den Yağız Şenkal’ın haberine göre; İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Karayolları’na bir yazı yazarak 600 metrelik İSTOÇ bağlantı yollarına yerleştirilen gişelerin kaldırılmasını istedi. Yazıya yanıt beklenirken, ücret artışı haberi geldi.

3. Köprü ve yol ücretleri dolara endeksli. Önceden İSTOÇ-TEM sapağından giren, Yavuz Sultan Selim Köprüsü’nü geçerek Çamlık Gişeleri’nden çıkan otomobil 37 lira ödüyordu. Şimdi ise 45 liraya çıktı. Yetkililer ise bu artışın şubat ayından bu yana geçerli olduğunu söyledi.

İlginizi Çekebilir

Hamas Lideri’nin 3 oğlu öldürüldü

İsrail Hamas Liderinin evini vurdu. İsrail’in Gazze’ye saldırılarında Hamas lideri İsmail Heniyye’nin 3 oğlu ve …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sınırsız Hosting