Ana Sayfa / Yaşam / Yılmaz Karakoyunlu neci, kim ve nereli?

Yılmaz Karakoyunlu neci, kim ve nereli?

Yılmaz Karakoyunlu aslen nereli, kaç doğumlu ne zaman öldü soruları. Salkım Hanımın Taneleri romanının yazarı siyasetçi Yılmaz Karakoyunlu kaç yaşında ne zaman öldü? Eski Devlet Bakanı ve filme uyarlanan “Salkım Hanımın Taneleri” romanının yazarı Yılmaz Karakoyunlu öldü mü? Yılmaz Karakoyunlu kimdir? Yılmaz Karakoyunlu hayatı ve biyografisi!

Yılmaz Karakoyunlu aslen nereli, kaç doğumlu ve kimdir? Yılmaz Karakoyunlu öldü mü? Sorusu merak ediliyor ve araştırılıyor. Eski Devlet Bakanı Yılmaz Karakoyunlu, İstanbul’da bulunan evinde rahatsızlandı. Bunun üzerine hastaneye kaldırılan Karakoyunlu hakkında birçok detay merak edildi ve araştırıldı. Peki, Yılmaz Karakoyunlu kimdir? Yılmaz Karakoyunlu hayatı ve biyografisi!

YILMAZ KARAKOYUNLU KİMDİR?

26 Nisan 1936 tarihinde İstanbul’da dünyaya gelen Yılmaz Karakoyunlu; 1955 yılında Diyarbakır Ziya Gökalp Lisesini, 1959 Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesini bitirdikten sonra, İstanbul Üniversitesi’nden doktorasını aldı. 20 ve 21’inci dönem İstanbul milletvekilliği de yapan Karakoyunlu, bu dönemde Anavatan Partisi Genel Başkan Yardımcılığı görevini üstlendi. 2001 yılındaki Bülent Ecevit kabinesinde, Devlet Bakanı ve hükümet sözcüsü olarak TRT, Anadolu Ajansı, Basın Yayın Genel Müdürlüğü ve Özelleştirme İdaresi Başkanlığında sorumlu olarak görev aldı. Yılmaz Karakoyunlu, evli ve 2 çocuk sahibidir.

Karakoyunlu, siyaset hayatının yanı sıra mesleki ve edebi eserleri ile de dikkat çekmiştir. “Salkım Hanımın Taneleri” romanı ile 1989 Yunus Nadi Roman Ödülü birinciliğini kazanmıştır. Filmi de çekilen “Salkım Hanımın Taneleri” romanı, 1998 Antalya Film Festivalinde 6 dalda birincilik ödülü aldı ve yılın en iyi sinema filmi seçildi.

İlginizi Çekebilir

Jacob Rothschild öldü

Baron öldü. dünyayı yönetin 8 aileden biri olan Rothscild ailesinden biri daha öldü. Rothschild ailesinin …

Sınırsız Hosting