Ana Sayfa / Kadınca / Yırtık kot ajan pantolonu mu?
YIRTIK KOT İLE İLGİLİ İDDİA

Yırtık kot ajan pantolonu mu?

Yırtık kot giyenler casus mu yani ajan mı? Türkiye’de yırtık kot yabancı casus ve yerli işbirlikçi ajanlarının haberleşme aracı iddiası. Yeni Akit’e göre yırtık kot giymek ajanlık belirtisi. Yeni Akit gazetesi, yırtık kot pantolonların Türkiye’deki yabancı ‘ajanlar’ tarafından ‘haberleşme aracı’ olarak kullanıldığını savundu. Yeni Akit’te yer alan Selim Yazıcı imzalı haberde ‘yabancı istihbarat birimleri ve işbirlikçilerinin’, aynı seri numaralı ve belli yerlerinden yırtık kot pantolonlar giyerek birbirleriyle irtibat kurdukları iddia edildi. İstihbarat kaynaklarına dayandırılan haberde, bu durumun Türk istihbarat birimleri tarafından ‘en başından fark edildiği’ belirtildi.

Kotta yırtık kot modası son dönemde artmıştı. Bir iddia gündeme getirildi. Buna göre yırtık kot Türkiye’de casusların birbirlerini tanıma aracı. İddia Yeni Akit gazetesinde yer aldı.b Haberde şu ifadelere yer verildi: “Geçtiğimiz yaz moda olan yırtık kot pantolonların, yabancı istihbarat birimleri ve içimizdeki işbirlikçileri tarafından bir ‘gizlenme’ ve ‘haberleşme’ aracı olarak kullanıldığı öğrenildi.

Akit’in istihbarat kaynaklarından edindiği bilgilere göre, Hendek olayları ve 15 Temmuz sonrası Türk toplumu içerisinde rahat hareket edemeyen Batılı ajanlar ve ‘yerli’ işbirlikçileri, aynı seri ve ‘belli’ yerinden yırtılmış kot pantolonlar giyerek irtibatlaştılar.

YIRTIK KOT İLE İLGİLİ İDDİA

Konunun Türk istihbarat birimleri tarafından daha en başından fark edildiği ve önemli takip görevleri icra edildiği bildirildi. Yabancı ajanlar ve işbirlikçileri arasındaki önemli bağlantıların tespit edildiği süreçte, akılları sıra ‘takip’ yapan hainler, asıl kendileri takip yemiş oldular.”

İlginizi Çekebilir

Onur Akay darp edildi

Onur Akay’ı kim neden dövdü gündemdeki isim kim? kadir Doğulu Onur Akay’ı dövdürdü mü kim …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sınırsız Hosting