Ana Sayfa / İlginç / Yurtdışına çıkan para tutarı 2017

Yurtdışına çıkan para tutarı 2017

Türkiye’de 15 Temmuz sonrası yurtdışına giden para miktarı ve gittiği ülkeler. 15 Temmuz darbe girişimi sonrasında Türk vatandaşlarının birikimlerini yurt dışında çıkarmaya devam ettiği ve Londra, Lizbon gibi şehirlerde yaklaşık 20 milyar dolarlık gayrimenkul satın alındığı iddia edildi.

Türkler hangi ülkelere para çıkarıyor nereye yatırım yapıyor. Darbe girişimi sonrası Türkler en çok hangi ülkelere gidiyor ve para taşıyor bilgisi. 15 Temmuz darbesinden sonra 5 bin Türk’ün yaklaşık 20 milyar dolarını yurtdışına çıkararak oralarda gayrimenkul aldığı iddia edildi. Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan Muş’ta “Bazı iş adamlarının varlıklarını yurt dışına kaçırma gibi gayretleri olduğunu duyuyorum. Bu adımlar ihaneti vataniyedir” demiş sonraki gün de “O sözleri ülkesine güvenmediği için varlıklarını yurt dışına çıkarmaya çalışan bir grup iş adamına hitaben söyledim” diyerek sözlerini açıklamıştı.

KİM NE KADAR PARA TAŞIDI YURTDIŞINA

Ağırlıklı olarak İstanbul ve Bodrum’da 23 yıldır Seba markasıyla projeler hayata geçiren Seba İnşaat’ın Yönetim Kurulu Üyesi Engin Keçeli, darbe girişimi sonrasından Türk vatandaşlarının yurtdışında gayrimenkul alımının arttığını söyledi. Keçeli, “Londra, Lizbon gibi şehirlerde yaklaşık 20 milyar dolarlık gayrimenkul alımı yaptılar” dedi.

5 BİN TÜRK PARASINI YURTDIŞINA GÖTÜRDÜ: Engin Keçeli, geçen yıl yaşanan darbe girişimi sonrası oluşan algı ve güvenlik probleminden dolayı 5 bine yakın Türk vatandaşının parasını yurt dışına götürdüğünü iddia etti.

20 MİLYAR DOLARLIK GAYRİMENKUL ALDILAR: Keçeli, “Yurt dışında banka faizleri düşük olduğu için paralarını konuta yatırdılar. Londra, Lizbon gibi şehirlerde yaklaşık 20 milyar dolarlık gayrimenkul alımı yaptılar” diye konuştu.

BİR SÜRE SONRA AİDATLARINI ÖDEYEMEZLER: Engin Keçeli, bu ülkelerden alım yapanların bir süre sonra aidatlarını ödeyemeyecek duruma geleceklerini savunarak, “Benzer bir durumu geçmişteki yıllarda yaşamıştık” dedi. (internethaber)

İlginizi Çekebilir

MEB’in yeni müfredatı onaylandı

Yeni müfredat onaylandı. Talim ve Terbiye Kurulu MEB’in yeni müfredatını onayladı. Okullarda eğitim sistemi yenilendi. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sınırsız Hosting