Ana Sayfa / Gündem / Zorlu ‘da Monte Carlo Balesi 16-17 Mayıs 2017
ZORLU AVM MONTE CARLO BALESİ

Zorlu ‘da Monte Carlo Balesi 16-17 Mayıs 2017

Zorlu Performans Sanatları Merkezi Mayıs 2017 aktiviteleri, konser ve gösteriler. Monte Carlo Balesi 16-17 Mayıs 2017 Zorlu’da. Monte Carlo Balesi’nden “GÖL – Kuğu Gölü’ne İthafen”, ünlü koreograf ve yönetmen Jean-Christophe Maillot’nun “Kuğu Gölü”ne getirdiği çağdaş yorumla 16-17 Mayıs tarihlerinde İstanbul’da sahnelenecek.

Mayıs 2017 Zorlu’daki gösteri, konser ve aktiviteler. 16-17 Mayıs 2017 Monte Carlo Balesi gösterisi Zorlu’daİstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) ve Zorlu Performans Sanatları Merkezi’nin (PSM) işbirliğiyle sahnelenecek “GÖL – Kuğu Gölü’ne İthafen”, dünyaca ünlü Monte Carlo Balesi tarafından 16-17 Mayıs tarihlerinde Zorlu PSM Ana Tiyatro’da sanatseverlerle buluşacak. Dansı tiyatroyla birleştirirken, sanatın tüm alanlarından beslenen yönetmen ve koreograf Jean-Christophe Maillot’nun, Fransa’nın en önemli edebiyat ödüllerinden Goncourt Akademisi Ödülü’nün sahibi yazar Jean Rouaud’nun işbirliğinde hayata geçirdiği prodüksiyon, Çaykovksi’nin “Kuğu Gölü” başyapıtına yepyeni bir yaklaşım getiriyor. “GÖL – Kuğu Gölü’ne İthafen”de Siegfried ve Odette’in zamana meydan okuyan hikayesi, çarpıcı sahne tasarımı ve kostümlerle sahnelenecek. Gösterinin sahne tasarımı görsel yönetmen Ernest Pignon-Ernest, kostümler ise Philipe Guillotel tarafından hazırlandı.

MONTE CARLO BALESİ BİLET ÜCRETİ ZORLU MAYIS 2017

Kökleri, Sergei Diaghilev önderliğinde 1909 yılında atılan ve tüm dünyada bale sanatına yeni bir anlam katarak çığır açan Ballets Russes Topluluğu’na dayanan Monte Carlo Balesi, 1985 yılında H.R.H. Hannover Prensesi’nin isteğiyle kuruldu. 1993 yılından bu yana Jean-Christophe Maillot’nun yönetimindeki topluluk, 50 başarılı dansçıdan oluşuyor. Monte Carlo Balesi, Jean-Christophe Maillot’nun 20 yılı aşkın süredir hazırladığı Vers un pays sage (1995), Roméo et Juliette (1996), Cendrillon (1999), La Belle (2001), Le Songe (2005), Altro Canto (2006), Faust (2007) ve LAC (2011) gibi gösterileriyle günümüzün en önemli topluluklarından biri haline geldi. Monaco Prensliği Kültür Nişanı, Sanat Madalyası ve Legion d’Honneur nişanının da sahibi olan Jean Christophe Maillot, aynı zamanda dans dünyasının uluslararası çaptaki en önemli etkinliği sayılan Monaco Dans Forumu’nun da kurucusu. Maillot, 2015 senesinde Hırçın Kız ile “En İyi Performans” da dahil olmak üzere üç farklı dalda Moskova Altın Maske’ye layık görüldü.

 

İlginizi Çekebilir

İran Cumhurbaşkanı öldü mü?

Helikopter kazası geçiren İran Cumhurbaşkanı Reisi öldü mü., helikopterde başka kimler vardı sorusu. İran’da yas, …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sınırsız Hosting